2 צפייה בגלריה
בנימין ושרה נתניהו בקלפי להצבעות הפריימריז בירושלים
בנימין ושרה נתניהו בקלפי להצבעות הפריימריז בירושלים
רה"מ נתניהו ורעייתו מצביעים בבחירות המקדימות בליכוד בשנה שעברה
ועדת החוקה של הליכוד קבעה הערב (יום ד') כי במפלגה לא ייערכו גם הפעם בחירות מקדימות לרשימה לכנסת, ואישרה ליו"ר המפלגה בנימין נתניהו להציב שישה מועמדים מטעמו במקומות שישוריינו ברשימה.
הגוף שאישר את ביטול הבחירות המקדימות הוא מזכירות הליכוד כהוראת שעה זמנית, ולא מרכז הליכוד כפי שנעשה בעבר. בעקבות כך, ההחלטה עברה בקלות יחסית. זאת בעוד שאם מרכז הליכוד היה נדרש להכריע בשאלה ייתכן שחברי המרכז היו מתנגדים ודורשים לקיים בחירות לרשימה.
הבחירות לרשימה ב-2019
(צילום: אורי דוידוביץ', גיל יוחנן, אסף קמר)

2 צפייה בגלריה
חיים ביבס ואורלי לוי אבקסיס
חיים ביבס ואורלי לוי אבקסיס
צפויים לקבל שיריון מנתניהו. ביבס ולוי-אבקסיס
(צילום: מוטי קמחי)
הפעם האחרונה שבה נערכו בחירות פנימיות בליכוד הייתה לקראת סבב הבחירות הראשון באפריל 2019. מאז התמודד הליכוד עם רשימה כמעט זהה במשך שלוש מערכות הבחירות הרצופות שהתקיימו.
ח"כ ניר ברקת דרש בשבוע שעבר לערוך בחירות לרשימה ואמר כי "זה מה שנדרש מתנועה דמוקרטית", אלא שבכירים אחרים במפלגה מתנגדים לכך. הנימוק הרשמי לביטול הבחירות המקדימות הוא העובדה שישראל מצויה בסגר שמונע את ההיערכות אליהן, ולא ברור כמה זמן הוא יימשך.
למרות שחברי המפלגה לא יזכו לבחור את מועמדיהם, ראש הממשלה נתניהו יוכל להציב ברשימה חמישה מועמדים מטעמו. בין היתר הוקצו לו מקום 5 - אם תגיע אישיות בכירה מחוץ לליכוד - ומקום 10 - עבור מועמד מתוך הליכוד. שמו של ראש העיר מודיעין חיים ביבס עלה כמי שעשוי לקבל שיריון. בנוסף יקבל נתניהו שיריון במקום ה-26 וה-30, ולאחד מהם הוא מייעד את השרה אורלי לוי-אבקסיס - שבבחירות הקודמות התמודדה ברשימה עם מרצ ומפלגת העבודה.
פורסם לראשונה: 12:54, 30.12.20