המבלים ובעלי העסקים בקניון על המתווה החדש בקניונים
(צילום: בראל אפרים, טל שמעוני)

במשרד הבריאות החליטו הערב (רביעי) כי מתווה ההגבלות בקניונים ישתנה - והדרישה לסימון לקוחות מחוסנים באמצעות צמידים תוסר. כך נודע ל-ynet. שר הבריאות ניצן הורוביץ סיכם עם ראש הממשלה נפתלי בנט כי המתווה יעודן, זאת לאחר הביקורת הציבורית ובתוך הממשלה. עוד הוחלט כי הקניונים ינהלו את המתווה באופן עצמאי ובהתאם ליכולות שלהם. בינתיים, במשרד הבריאות צפויים לעדכן גם הערב את רשימת המדינות האדומות, והיא צפויה להיות מצומצמת בהרבה.
3 צפייה בגלריה
לקוחות לא-מחוסנים לא יסומנו. פרסום ראשון
לקוחות לא-מחוסנים לא יסומנו. פרסום ראשון
לקוחות לא-מחוסנים לא יסומנו. פרסום ראשון
(צילום: שרון צור)
3 צפייה בגלריה
ניצן הורוביץ במסיבת העיתונאים
ניצן הורוביץ במסיבת העיתונאים
הורוביץ סיכם עם בנט - המתווה יעודן
(צילום: רפי קוץ)
מנכ"ל קניון הזהב: "מקווה שההחלטה תידחה, אבל אנחנו נערכים"
(צילום: סטס קופולו)

אתמול בדיון שנערך בהשתתפות ראש הממשלה נפתלי בנט, השר הורוביץ וגורמי מקצוע התקבלה עמדתו של בנט והוחלט שהתו הירוק יחול גם בקניונים - וגם על ילדים. לפי ההחלטה, שכאמור עודכנה בעקבות הביקורת הרבה לסמן מחוסנים, כללי התו הירוק יוחלו על כלל מתחמי המסחר הסגורים (קניונים ודומיהם) שגודלם מעל 10,000 מ"ר, באופן הבא - בכניסה למתחם ייסרק התו הירוק על ידי אנשי הביטחון.
שרון ברגר, משנה למנכ"ל רשתות הפנינג והפנינג טויס, ביקר את ההחלטה היום בריאיון לאולפן ynet: "הרי אף אחד לא חושב שאותה אמא שלא רוצה לחסן את הילדים שלה תרוץ לחסן אותם רק בגלל שהיא לא יכולה להיכנס לחנות צעצועים בקניון. המדינה פשוט לוקחת את הקניונים והופכת אותם לאיזשהו כלי שבעזרתו מנסים ללחוץ על מי שלא התחסן".
3 צפייה בגלריה
ההחלטה התקבלה ברקע מבצע חיסוני הילדים שאינו עומד בציפיות. בנט
ההחלטה התקבלה ברקע מבצע חיסוני הילדים שאינו עומד בציפיות. בנט
ההחלטה התקבלה ברקע מבצע חיסוני הילדים שאינו עומד בציפיות. בנט
(צילום: אמיל סלמן, EPA)
יוסי לגזיאל, מנכ"ל קניון הזהב בראשון לציון, הצטרף לדבריו של ברגר ואמר באולפן כי "אין לי בכלל ספק שאנשים ישקלו אם הם רוצים להתחיל להתעסק עם בדיקות וסריקה כדי להגיע לקניונים, ואני מניח שזה יפגע בקניונים בצורה מאוד קשה. בסופו של דבר אנשים יעדיפו ללכת לחנויות ברחוב. מי שמגיע לקניון מגיע למקום שהוא בטוח, מקום שמתבצעות בו בקרה ובדיקות, מה שלא נעשה בשום מקום אחר אגב, חוץ מבאולמות. אני לא רוצה להגיד שההחלטה הזאת התקבלה בחוסר מחשבה, אבל מדובר בהחלטה אומללה ואין לי ספק שהיא תפגע בכל הקניונים בצורה קיצונית".
ההחלטה, יש לציין, התקבלה על רקע מבצע חיסוני הילדים שאינו עומד בציפיות בשלב זה. היא עוד טעונה את אישור הממשלה וועדת החוקה של הכנסת.
פטור מהצגת תו ירוק יינתן למי שיבקשו להיכנס למתחם המסחר לטובת כניסה למקום שירות חיוני בלבד, כסופרמרקטים וחנויות פארם. אדם שייכנס למתחם המסחר לצורך קבלת שירות חיוני לא יקבל צמיד, אלא יהיה רשאי להיכנס למתחם לצורך הגעה למקום השירות החיוני ולקבלת שירות באותו מקום בלבד.