7 צפייה בגלריה
זירת פיגוע הירי במחסום שועפט
זירת פיגוע הירי במחסום שועפט
זירת פיגוע הירי במחסום שועפט
(צילום: EPA)
המשטרה הודיעה כי נתפסו שלושה מהמעורבים בפיגוע הירי אמש (שבת) במחסום מחנה הפליטים שועפט בירושלים, שבו נהרגה לוחמת ונפצע באורח קשה מאבטח. מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון תורג'מן אמר כי "הלילה נשלים את כלל הפעילות על מנת לתפוס את כלל המעורבים באירוע".
הפיגוע אירע סמוך לשעה 21:00, אז הגיע המחבל למחסום ופתח לפתע באש לעבר הלוחמים בעמדת הבידוק לפני שנמלט לכיוון מחנה הפליטים. הלוחמת והמאבטח פונו בניידות טיפול נמרץ לבית החולים הדסה הר הצופים, ובהמשך המאבטח הועבר לבית החולים הדסה עין כרם. הלוחמת כאמור מתה מפצעיה כעבור זמן קצר בבית החולים, וחיילת נוספת נפצעה באורח קל מרסיס ברגלה וטופלה בשטח.
7 צפייה בגלריה
זירת פיגוע הירי במחסום שועפט
זירת פיגוע הירי במחסום שועפט
זירת פיגוע הירי במחסום שועפט
(צילום: EPA)
מפקד המחוז: זהות המעורבים ידועה לנו
(צילום: אלי מנדלבאום)

זמן קצר לאחר הירי במחנה הפליטים שועפט ירו זיקוקים לאוויר, ובסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות הפלסטיניות נכתב "המחנה שמח". המשטרה חסמה את כביש מספר 1 סמוך למטה הארצי באזור גבעת התחמושת במסגרת החיפושים אחר המחבל, והמפכ"ל קובי שבתאי הגיע לזירה עם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב. כוחות הביטחון הוזעקו לתגבר את האזור והמשטרה פתחה במצוד, הכולל גם מסוק מהיחידה האווירית, אחר המחבל ומעורבים נוספים.
מלשכתו של ראש הממשלה נמסר כי לפיד מקבל עדכונים שוטפים על פיגוע הטרור אמש בירושלים ועל פעילות כוחות הביטחון במרחב. לפיד מסר כי "כוחות הביטחון פועלים בשטח כדי לשים ידם על המחבל. ימי חג, כוחות רבים פרוסים בשטח ועושים ימים ולילות בהגנה על אזרחי ישראל. הלב עם הנפגעים ובני משפחותיהם. הטרור לא ינצח אותנו, אנחנו חזקים גם בערב הקשה הזה".
השר בר-לב הוסיף כי "זהו ערב קשה. משטרת ישראל וכוחות הביטחון מנהלים כעת מצוד אחר המחבל, והם יניחו עליו את היד, חי או מת". בזמן התקבצות הכוחות במחסום הגיע גם ח"כ איתמר בן גביר לזירה עם בנותיו וצעק לעבר השר כי הוא מפקיר את הלוחמים.
בעקבות הפיגוע יצאו גם קבוצות מתנחלים להפגין ברחבי יהודה ושומרון בעקבות המתיחות הביטחונית וערכו משמרות מחאה. במערכת הביטחון מבצעים כל העת הערכות מצב מתמשכות נוכח אירועי הירי ביהודה ושומרון ובאזור ירושלים, כאשר הדגש כעת הוא על ימי חג הסוכות וחול המועד שצפויים להוציא מאות אלפי ישראלים לאתרי התיירות השונים.
במקביל להיערכות המוגברת בקו התפר, במעברים ובכבישים, כוחות הביטחון יאבטחו עשרות אירועים מעבר לקו הירוק כדי למנוע פיגועים נוספים. החל ממחר בערב יחל סגר נוסף על הפלסטינים עד יום שני בחצות, אלא אם כן יוחלט בפיקוד המרכז להאריכו בהתאם להערכת המצב.
פורסם לראשונה: 23:17, 08.10.22