3,745 ישראלים אובחנו היום עד שעות הערב כחיוביים לקורונה. בסך הכול פוענחו כ-65 אלף בדיקות ושיעור החיוביים ללא בדיקות החלמה עומד על 5.9% - הנתון הגבוה ביותר מאז יום שני בשבוע שעבר. מספרי החיוביים לקורונה בשבעת הימים האחרונים הביאו את ישראל אל המקום השלישי בעולם במספר המאומתים החדשים ביחס לאוכלוסייה, כשלפניה רק גאורגיה שבמקום הראשון וקוסובו.
2 צפייה בגלריה
מחלקת קורונה בית חולים בילינסון
מחלקת קורונה בית חולים בילינסון
מחלקת הקורונה בבית החולים בילינסון
(צילום: רויטרס)
בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,129 חולי קורונה – 669 מהם במצב קשה. מדובר בעלייה קלה לעומת עדכון הבוקר. 107 חולים קשים מחוברים למכונות הנשמה. מחצות נוספו 98 חולים קשים חדשים, והמספר עלול עוד לעלות עד חצות. השיא במספר החולים הקשים החדשים ביום בגל הנוכחי היה ביום ראשון בשבוע שעבר והוא עמד על 114.
משרד הבריאות עדכן גם את מספר הנפטרים, הכולל עדכון של מידע מאוחר שהגיע אליו על פטירות. מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 6,830 חולי קורונה, 16 מהם היום. מאז תחילת החודש נפטרו בישראל 352 חולי קורונה – המספר הגבוה ביותר לחודש מאז מרץ.
2 צפייה בגלריה
מתחסנים בחיסון השלישי בירושלים
מתחסנים בחיסון השלישי בירושלים
10.1% מבני ה-40 עד 49 מיהרו והתחסנו במנה השלישית
(צילום: רויטרס)
במקביל, עשרות אלפי ישראלים הגיעו לקבל את מנת הבוסטר היום. מהנתונים עולה כי 53 אלף קיבלו את המנה השלישית של החיסון ובסך הכול יש 1,430,997 שקיבלו את שלוש מנות החיסון. מהנתונים עולה כי 10.1% מבני 40 עד 49 מיהרו והתחסנו במנה השלישית. עוד עולה מהנתונים כי 36% מבני 50 עד 59 קיבלו את מנת הבוסטר, וכך גם 59.5% מבני 60 עד 69, 75.5% מבני 70 עד 79, 71.3% מבני 80 עד 89 ו-65.9% בקרב בני 90 ומעלה.
בנוסף, 4,442 ישראלים קיבלו את מנת החיסון הראשונה. בסך הכול מתחילת החודש קיבלו 108,037 את החיסון הראשון. בימים האחרונים רואים עלייה במספר המתחסנים לראשונה כשקבוצת הגיל שבה המספר הרב של המתחסנים במנה זו היא 13 עד 15.
מהנתונים עולה כי 22% מהישראלים הזכאים להתחסן קיבלו את המנה השלישית, כ-63% קיבלו שתי מנות או מנה אחת ו-15% שאמורים להתחסן עדיין לא הגיעו לקבל את המנה הראשונה. כלומר, לפי נתוני משרד הבריאות יש כ-992 אלף ישראלים שטרם התחסנו כלל.
ישראל, כאמור, מדורגת במקום השלישי בעולם במספר המאומתים החדשים לקורונה בשבוע האחרון, ביחס לאוכלוסייה. כך עולה מנתונים של מוסד מחקר באוניברסיטת אוקספורד. רק גאורגיה וקוסובו מקדימות את ישראל במדד הזה.
אינפו אינפוגרפיקה קורונה מאומתים ביחס ל אוכלוסייה טבלה
בין המדינות שנמצאות במקומות הטובים ביותר, שבהן כמעט ולא אובחנו חולים חדשים בשבעת הימים האחרונים, נמצאות סין, קמרון, טנזניה, סמואה ואיי מרשל.
עם זאת, במדד של חולי קורונה שנפטרו בשבעת הימים האחרונים ביחס לאוכלוסייה, ישראל נמצאת במקום ה-40 ברשימה. את רשימת הנפטרים מקורונה ביחס לאוכלוסייה מובילות גאורגיה, פיג'י, תוניסיה וסרי לנקה. גם איראן, קובה, רוסיה ומקסיקו נמצאות במקום גבוה במדד זה.

מנהלי בתי חולים הזהירו: "לא נקבל חולי קורונה"

מוקדם יותר הזהירו שבעה ממנהלי בתי החולים הציבוריים כי ממחר יפסיקו לקבל חולי קורונה, מאחר שההסכמים בעניין תקצוב בתי החולים שבראשם הם עומדים לא קוימו. "אנחנו ניצבים כאן חודשים מספר לאחר שחתמנו הסכם עם משרדי האוצר והבריאות, וההסכם הזה הופר", אמר פרופ' עופר מרין, מנהל בית החולים שערי צדק.
"ממחר - לא מקבלים חולי קורונה"
(צילום: אלי מנדלבאום)

הוא הוסיף כי "יושבים פה שבעה מנהלי בתי חולים שעברו ארבעה גלי קורונה. אנחנו עובדים יום וליל, שבעה ימים בשבוע, בשביל להציל את מדינת ישראל, את הערים הכי אדומות. שנה וחצי אנחנו מפעילים את העובדים שלנו יום ולילה כדי להציל את המדינה. אני מתבייש לעמוד פה כפושט יד".
אל מסיבת העיתונאים שקיימו מנהלי בתי החולים הגיעו שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל המשרד פרופ' נחמן אש, שביקשו מהם לדון עמם בנושא. "אנחנו בעומק הדברים, ונשב ונשמע", אמר הורוביץ.