אחד ממובילי המחאה משווה בין נתניהו להיטלר
(צילום: ניבי יחיאלי)

סדי בן שטרית, מראשי תנועת המחאה "קריים מיניסטר" שפועלת בהפגנות השונות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, השווה אמש (רביעי) בין נתניהו לבין הצורר הנאצי אדולף היטלר.
בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראה בן שטרית מחזיק מיקרופון במהלך הפגנה מול ביתו של שר הביטחון בני גנץ בראש העין, ומתייחס לנתניהו לאחר שהוצא נגדו צו הרחקה מבלפור: "אין מחילה למושחת, אין מחילה להרס ולהתעמרות בנו האזרחים. בשנות השלושים היה צורר ליהודים, הוא היה בגרמניה, והוא התנהג בדיוק כמוך. שיסה, הסית והרס".
1 צפייה בגלריה
סדי בן שטרית
סדי בן שטרית
סדי בן שטרית
בן שטרית הוא בן דודו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, ונחשב לפעיל בולט במחאה נגד נתניהו. הוא גם התראיין כמה פעמים בערוצי הטלוויזיה השונים והתייחס למחאה, ובעבר אף נעצר - וטען לאחר מכן לפעילות מכוונת של משטרת ירושלים נגדו.
הסרטון של בן שטרית מגיע לאחר יממה סוערת שבה הופץ תיעוד של תומכי נתניהו קוראים לעבר משפחה שכולה: "בגלל שאת אם שכולה זה מקנה לך את הזכות לקחת אנרכיסטים על הגג של הבית שלך?". תומך אחר של נתניהו אף תועד כשהוא מאחל למשפחה לאבד בן נוסף, והוא התנצל על כך מאוחר יותר.
תומכי נתניהו מקניטים אם שכולה
בעקבות הסרטון של בן שטרית החלה סערה ברשתות החברתיות. הגולש יניב תורג'מן, שפרסם את הסרטון בעמוד שלו בטוויטר, כתב: "אני מצפה להתנצלות גורפת מפיד שמאל, מהתנערות רבתית שלהם ומפתיחת מהדורות החדשות מחר עם אייטם על זה".
אין זו הפעם הראשונה שמובילי המחאה מתבטאים בצורה קשה נגד נתניהו ומשפחתו - וזכור במיוחד המקרה של חיים שדמי, שנחקר בלהב 433 בחשד לאיומים על יאיר נתניהו. שדמי תועד אז כשהוא פונה לבנו של ראש הממשלה ואומר: "תזכור את ההבטחה שלנו, זה נראה רחוק מאוד, תאמין לי, אמרנו לך כל הזמן, אנחנו יודעים למה אתה צריך מאבטחים. יום אחד אתה תהיה בלי מאבטחים, אין לדעת".
בתנועת "קריים מיניסטר" הבהירו כי "הקיבוצניקים אינם נאצים, משטרת ישראל איננה הגסטפו ונתניהו איננו היטלר. התנועה קוראת לאזרחי ישראל לא ליפול לשיח המסית והמפלג של הנאשם מבלפור וחייליו בארגון הפשע אשר מוביל לאלימות כלפי מפגינים, רדיפת שומרי סף ואנשי תקשורת, וביזוי חללי צה"ל. נתפלל שעם הליכתו של נתניהו נצליח לשקם את ההריסות שהותיר אחריו ולרפא את השבר הלאומי שיצר ב-25 שנות שיסוי ופילוג".
שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ הגיב: "אני מגנה בתוקף את ההשוואה הבזויה שנעשתה בין נתניהו לצורר אדולף היטלר. אין מקום בחברה הישראלית להשוואות מהסוג הזה שפוגעות בזכר השואה. גם אם יש מחלוקות קשות וחוסר הסכמה עם דרכו של נתניהו, לא זו הדרך להביע זאת".
פורסם לראשונה: 00:15, 19.11.20