האישור שהתקבל בוועדת החוקה
(צילום: ערוץ כנסת)

ועדת החוקה של הכנסת בראשות ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) אישרה הערב (רביעי) תיקונים שנעשו בתקנות פתיחת המסחר בצל הקורונה, ובמסגרתם ייפתחו גני החיות והספארי, וכן תתאפשר הפעלת מסעדות, אטרקציות תיירותיות ומסחר ב"איי התיירות" באילת ובים המלח.
ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) שדחף להכללת גני החיות במהלך, אמר: "תודה רבה בשם החיות". מהספארי נמסר: "הצעד המשמח יאפשר לנשום לרווחה ולנסות לצמצם את הנזקים הכלכליים שהצטברו בתקופה הזו, וכמובן שוב נוכל לממש את ייעודינו ליצור מפגש חווייתי וחינוכי של אנשים עם חיות הבר. נפעל לפי התקנות שיסייעו להתנהלות בטוחה בגן ולשמירה על ההנחיות ועל הבריאות".
2 צפייה בגלריה
ארכיון
ארכיון
ארכיון
(צילום: מוטי קמחי)
2 צפייה בגלריה
פתיחת איי התיירות באי אילת
פתיחת איי התיירות באי אילת
מחסום "אי התיירות באילת"
(צילום: מאיר אוחיון)
ח"כ לוי ומשל הספארי בדיון בוועדה
(צילום: ערוץ כנסת )

(צילום: רועי עידן, משה מזרחי, אורי דוידוביץ)

לפנות בוקר נכנס לתוקף מתווה ה"איים התיירותיים הירוקים" המאפשר לציבור הישראלי לנפוש בבתי המלון באילת ובאזור המלונות בים המלח, עוד לפני שלב פתיחת המלונות בארץ שצפוי להגיע רק בעוד כחודש.
מעתה - כל נופש שנכנס במחסום הכניסה לאילת או לעין בוקק, אמור להציג את אישור בדיקת הקורונה שיצאה שלילית (PCR) ובתוקף עד 72 שעות, והן בעמדת הצ'ק-אין במלון.
בלא מעט מקרים הגיעו נופשים הבוקר לאילת - באוטובוס וברכבים פרטיים, הציגו במחסום בדיקה שלא הייתה בתוקף, לא הורשו להיכנס ל"אי הירוק" ונאלצו לחזור הביתה. כך שלא מספיק להגיע עם תוצאה שלילית לבדיקת הקורונה, יש לבדוק שהיא בתוקף 72 השעות.
במקביל נמשכים הדיונים על פתיחת ענפים נוספים. משרד הבריאות ימליץ לקבינט הקורונה להתחשב בשטחי החנויות כדי שבעסקים גדולים ניתן יהיה להכניס יותר לקוחות. ההמלצה תוגש בעקבות דרישתו של יו"ר ועדת החוקה אשר.