3 צפייה בגלריה
פתלי בנט, נפגש עם ניצה שמואלי והילה רחימי, אמו ואחותו של לוחם מג"ב שנפל, בראל חדריה שמואלי ז"ל
פתלי בנט, נפגש עם ניצה שמואלי והילה רחימי, אמו ואחותו של לוחם מג"ב שנפל, בראל חדריה שמואלי ז"ל
בנט עם ניצה שמואלי. "השארנו מאחורינו את כל המשקעים"
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש היום (ד') עם אמו ועם אחותו של בראל חדריה שמואלי, לוחם מג"ב שנהרג בגבול עזה, חודשיים לאחר שהתבלבל בשמו בשיחת הטלפון עם הוריו. בנט נועד עם האם ניצה שמואלי והאחות הילה רחימי בלשכתו בירושלים - והאם הפצירה בו להשלים את חקיקת החוק "שיאפשר לי להיות סבתא לנכד מבראל".
"השארנו מאחורינו את כל המשקעים ועכשיו אני מרוכזת במטרה אחת בלבד: המשכיות לבראל", אמרה האמא ניצה. "ראש הממשלה הבטיח לסייע למשאלת הלב שלי, שהיא גם משאלה של כל כך הרבה הורים שכולים אחרים שילדיהם נפלו בקרב".
בהודעה מטעם לשכתו של בנט נמסר כי ראש הממשלה "הביע את תנחומיו העמוקים על אובדנו של יקירם, וביקש לחזק את המשפחה באבלה הכבד. ראש הממשלה והמשפחה שוחחו על דרכים להנציח את בראל ואת ערכיו, ערכים של אהבת ארץ ישראל ומדינת ישראל, אחדות ותרומה למדינה".
3 צפייה בגלריה
פתלי בנט, נפגש עם ניצה שמואלי והילה רחימי, אמו ואחותו של לוחם מג"ב שנפל, בראל חדריה שמואלי ז"ל
פתלי בנט, נפגש עם ניצה שמואלי והילה רחימי, אמו ואחותו של לוחם מג"ב שנפל, בראל חדריה שמואלי ז"ל
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
"בראל היה בחור זהב", אמר בנט. "הוא היה דוגמה ומופת של אהבת הארץ ותרומה למדינה, מטובי בנינו, לוחם אמיץ בחייו ובמותו. האופן שבו עם ישראל כולו התחבר אליו אחרי מותו מספר הרבה על האישיות יוצאת הדופן שלו - החן, ההומור, הלב הרחב, הפייטריות. אנחנו נפעל להנציח את זכרו של בראל ולשמור את דמותו נוכחת בחיי כולנו. אני אוהב אתכם מאוד".
האם ניצה אמרה כי "ראש הממשלה קיבל אותנו בחום רב, בכה איתנו, הבין את הכאב העצום שלנו ואת החור שנפער לנו בלב מאז שבראל לא איתנו. מבחינתי, כל מה שנאמר בעבר היה מתוך סערת רגשות והאבל הכבד".
"ראש הממשלה התרגש מאוד מאיך שבחרנו להנציח את בראל - בהקמת השביל לזכרו - ואמר שתהיה תמיכה בשביל הזה", הוסיפה. "הוא הביע מחויבות עמוקה לדרישה שלנו לקבל בהקדם את התשובות המלאות לכל השאלות שהעלינו בנוגע לנסיבות האירוע שבו בראל נפל. אני מודה לראש הממשלה בנט מכל הלב על פגישה מרגשת וכנה ועל רצון אמיתי לעזור".
החוק שעליו דיברה אמו של בראל עלה לסדר היום בכנסת ה-20 בשורת דיונים מיוחדים שקיימה חברת הכנסת לשעבר רויטל סויד. היא ביקשה לקדם באמצעות שיתוף פעולה ושיח עם משרדי הממשלה השונים את חוק ההמשכיות לחללי צה"ל, אולם מאז הנושא לא קודם - ולמעשה נשכח בעשייה הפרלמנטרית השוטפת.
תקרית הירי ברצועת עזה, באוגוסט האחרון

בזמן שבראל עוד היה מאושפז בבית החולים סורוקה, התקשר בנט לאביו יוסי. בשיחה נשמע ראש הממשלה כשהוא מתבלבל בשמו של בראל, ושואל היכן הוא מאושפז. בנט אמר: "אני רוצה לדעת כרגע איפה יוסי מאושפז". "בסורוקה", ענה האב. "ואתה שם?", שאל ראש הממשלה. "בראל", תיקן אותו האב. "תבוא, נראה אותך. אנחנו לא אנשי פוגרומים כמו שעושים על החיילים שלנו. תבוא תהיה גבר".
בהלווייתו של בראל השתתפו אלפים. לבית העלמין קריית שאול בתל אביב הגיעו גם עשרות פעילי ימין שקראו קריאות גנאי נגד ראש הממשלה נפתלי בנט, ושרקו בוז למפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי, למפקד פיקוד הדרום אליעזר טולדנו ולשר לביטחון פנים עמר בר-לב.
3 צפייה בגלריה
המחבל שרצח את בראל חדריה שמואלי
המחבל שרצח את בראל חדריה שמואלי
המחבל פעיל הג'יהאד. שוחרר ממעצר הגנתי
בראל, לוחם יחידת המסתערבים של מג"ב, נפל באוגוסט האחרון בגבול רצועת עזה במהלך עימותים עם פלסטינים שהתקרבו לגדר בצפון הרצועה במהלך הפגנה שארגן חמאס. אחד מהם הסתיר אקדח במכנסיים, וירה בבראל דרך חרך בחומה שממנו הוא כיוון את נשק הצלפים שלו. אחד הכדורים שירה המחבל, פעיל חמאס, פגע בראשו של בראל מטווח אפס.
לפני כשבועיים נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי חמאס שחרר את המחבל שירה בבראל. גורמים פלסטיניים ברצועת עזה סיפרו אז כי המחבל שביצע את הירי אינו איש חמאס אלא פעיל בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי. בשבועות שחלפו מאז האירוע הקשה הוטל ברצועת עזה איפול מוחלט על זהותו של המחבל, מחשש שיחוסל על ידי ישראל, והוא נלקח על-ידי מנגנוני הביטחון של חמאס והושם במעצר הגנתי באחד ממתקניהם בעזה.