פירוט שיחות ממכשיר הטלפון של השוטר הוותיק והמוערך חושף את ההתנהלות המטרידה של מי שנאשם בשיבוש חקירת רצח הצעיר יואל להנגהל: לא פחות מתשע שיחות התקיימו בין ליעד אדרי, הנאשם ברצח להנגהל בן ה-18, לבין רנ"ג חיים גבאי, ראש משמרת הסיור בתחנת קריית שמונה, בשעות שאחרי אירוע הדקירה. זו ראיית הזהב של חוקרי מח"ש שניהלו את החקירה נגד גבאי, הנאשם בשיבוש מהלכי משפט.
לפני כמה שבועות הגישה מח"ש כתב אישום נגד גבאי, פקד שי כהן ופקד יצחק בן שעיה, בגין שיבוש הליכי חקירה, מרמה והפרת אמונים. כהן ובן שעיה נאשמים בכך שהחזירו לזירה קסדה מגואלת דם ולא תיעדו את הזזתה והחזרתה למקומה.
3 צפייה בגלריה
יואל להנגהל בחג החנוכה
יואל להנגהל בחג החנוכה
יואל להנגהל
(באישור המשפחה)

ב-ynet גם נחשפת הבוקר השיחה הדרמטית למשטרה בזמן האירוע - ולפי ההקלטה שהגיעה לידינו נשמע כי אין מדובר בשיחה הראשונה למוקד 100. "הלו, הם באו עוד פעם, הם רבים מכות, הם פתחו להם את הפרצוף", אמרה צעירה בבהלה. המוקדנית, פולינה, תהתה: "מי פתח למי את הפרצוף? אתם ליד פלאפל עמר עוד פעם?". הצעירה המשיכה: "הפיליפינים האלה שאמרנו לכם עליהם, הם פתחו לחברים שלנו את הפרצוף. אל תביאי אמבולנס, תביאי משטרה, הם מרביצים".
ב-11 באוקטובר 2022, כמה ימים לאחר הירצחו של להנגהל במהלך קטטה, זומן רנ"ג גבאי למסור הודעה פתוחה, לא כחשוד, אלא כאיש משטרה שהגיע לזירה. ב-25 באוקטובר כבר נחקר רנ"ג גבאי במשרדי המחלקה לחקירת שוטרים בנוף הגליל בחשד לשיבוש מהלכי משפט, מרמה והפרת אמונים.
בתגובה לחשדות אמר גבאי בחקירתו: "אין לי מושג על מה אתה מדבר, אני משרת 32 שנה במשטרת ישראל... בחיים לא הייתה לי כוונה לסייע לפורעי חוק... יום למחרת נזרקו כל מיני שמות, הבנתי שהולכים לעצור לא זוכר שמות, ביניהם חבר של הבת הגדולה שלי, ליעד אדרי".
3 צפייה בגלריה
זמני השיחות בין השוטר לליעד אדרי
זמני השיחות בין השוטר לליעד אדרי
זמני השיחות בין השוטר לליעד אדרי
שאלה: מתי הבת שלך נפרדה מליעד? גבאי: "יותר משנה, ליעד רשום אצלי כאיש קשר". שאלה: אתה שמרת איתו על קשר? גבאי: "אין לי קשר איתו ביום־יום, הוא התקשר אליי לפני חודש־חודשיים, מאז לא דיברנו...". שאלה: מתי לאחרונה פנה אליך להתייעץ? גבאי: "ליעד התקשר אליי אחרי האירוע, לא זוכר מה היה בשיחה, אמרתי לו אם הוא מעורב באירוע אז שיצפה להיות עצור...". שאלה: מקודם אמרת שלא דיברת איתו מאז שנפרד מבתך, עכשיו אתה אומר לי שהוא דיבר איתך. גבאי: "אני לא אומר לך את זה ב־100%, אני זוכר שהמשפחה דיברה איתי, לא זוכר אם הוא דיבר איתי, אמא שלו דיברה איתי על הנושא ואמרתי לה אני שוטר לא יכול לשמוע על הדברים האלה, קחי עו"ד...". שאלה: "השיחה הראשונה של ליעד אליך היא ב־2:37, איך הוא מרשה לעצמו להתקשר בשעות כאלה? גבאי: "הוא כנראה יודע שאני בעבודה, הוא שאל מה קרה לאותו נער שפינו...". שאלה: זה יכול להסביר שיחה אחת, תסביר לי 9 שיחות ביניכם. גבאי: "אולי בכל פעם הוא שאל את אותה השאלה, לא הייתה לי שום כוונה לעזור לו להתחמק מאחריות פלילית, אני לא יודע איך דבר תמים שאני מנהל איתו שיחה, אני משבש חקירה, זה לא נתפס שאני אעשה עוול כזה למערכת שאני עובד בה...".
ב-6 בדצמבר, בחדר החקירות של מח"ש צפון, נחקר גבאי אצל החוקר דרור זיסמן שמטיח בפניו את פירוט השיחות ואומר: "בשעה 3:25 יש שיחה נכנסת מליעד למשך 93 שניות, ב־4:32 אתה מתקשר אליו ומשוחח איתו כשתי דקות, שעה לאחר מכן הוא מתקשר אליך שוב ואתם משוחחים 154 שניות, בבוקר בשעה 6:44 הוא מתקשר שוב ואתם מדברים 272 שניות, וב־7:21 עוד פעם הוא מתקשר ואתם מדברים 108 שניות. חיים תפסיק עם השקרים! תן מנוחה למשפחה, אנחנו יודעים שליעד התוודה בפניך על הקטטה והדקירה, הוא היה לחוץ".
גבאי המשיך להכחיש כי ליעד אמר לו שהוא מעורב.
3 צפייה בגלריה
עורכי  הדין תייאר, צדק וכהן
עורכי  הדין תייאר, צדק וכהן
עורכי הדין תייאר, צדק וכהן
עו"ד בני תייאר ועו"ד אבינועם צדק, שמייצגים את גבאי, מסרו בתגובה: "מדובר בנגד משטרה ותיק, מצטיין ומוערך שקוּדם רק כחודש לפני האירוע. כל תפקודו בזירה היה מקצועי ונעשה בהתאם לפרוטוקול המשטרתי, כל ניסיון להסית ולטפול האשמת פליליות הוא מופרך לחלוטין, ומנוגד למציאות שהייתה בשטח. הוא לא שיבש ולא רימה איש, ופעל בשקיפות ובאמינות. נוכיח את חפותו המלאה בבית המשפט".
עו"ד איציק כהן, שמייצג את פקד שי כהן, מסר בתגובה: "מדובר בקצין מצטיין ומוערך במחוז הצפוני, שמעולם לא דבק בו רבב. גם במקרה הזה פעל בשיא המקצועיות. מדובר בכתב אישום מיותר והזוי שטוב היה שלא יוגש כלל".
עו"ד עידית רייכרט, שמייצגת את פקד יצחק בן שעיה, מסרה בתגובה: "העמדתו לדין של מרשי, קצין עטור שבחים, היא מופרכת והזויה וסופה להסתיים בזיכוי מהדהד. האשמתו היא עדות לליקוי מאורות של פרקליטות מח"ש וללהיטות יתר שלה בניסיונה, ללא כל אחיזה בראיות, לקשור אותו להתנהלות בעייתית של שוטר אחר אך, למרשי אין כל קשר לחשדות אלה אף לא הכרות מוקדמת, עימו או עם מי מן החשודים או מעורבים אחרים. חומר החקירה מוכיח כי מרשי פעל במקצועיות, ביסודיות ובמסירות המאפיינת אותו, וכי כל פעולותיו בזירה היו למען מטרה אחת ויחידה - חקר האמת זאת ותו לא".