פחות מ-48 שעות אחרי גמר הגביע הדרמטי והסוער, ניר קלינגר הוציא הודעה מסודרת, בה הוא הגיב על התנועות המגונות שסימן לעבר יציע אוהדי מכבי ת"א במהלך ה-2:1 בבלומפילד.
מאמן הפועל ת"א אמר: "לאחר משחק גמר גביע המדינה ולאחר שנשלף לעברי הכרטיס האדום בחרתי שלא להתראיין בשל סערת הרגשות בה הייתי נתון, קשה לי לתאר עד כמה. העדפתי לא לדבר ולחכות לנשום ולהירגע. להלן תגובתי לאירועים: לפני הכל אני מבקש להודות לשחקנים שלי על משחק הקרבה נהדר ועל יכולת טקטית ומנטלית יוצאת דופן. אני משוכנע שאלמלא שיבוץ גרוע של צוות השיפוט והחלטות שיפוט גרועות להחריד היינו בוודאי זוכים בגביע המדינה, שאותו כל כך כל כך רצינו".
4 צפייה בגלריה
הבלגן בגמר הגביע
הבלגן בגמר הגביע
קלינגר ושחקני הפועל ת"א במהלך המהומה בגמר הגביע
(צילום: אורן אהרוני)
4 צפייה בגלריה
קלינגר
קלינגר
קלינגר בסיום הדרבי מול מכבי ת"א
(צילום: עוז מועלם)
קלינגר הוסיף: "לקהל האדום שלנו, מתחשק לי לחבק אישית כל אחת ואחד מכם, אתם אדירים. תודה על תצוגת עידוד בלתי נשכחת ועל מאות הודעות תמיכה שקיבלתי מכם לאחר המשחק. ריגשתם אותי מאוד. וכמובן למשפחתי האהובה שעומדת לצידי כחומה בצורה בכל השמחות והסערות. לעניין התגובה שלי לקללות ושירי השנאה והנאצה שהופנו כלפיי מצד אוהדי היריבה. מי שלא חווה זאת על בשרו יתקשה להבין. הקללות המרושעות גרמו לי להגיב בצורה שהגבתי (תנועה מגונה ולא ראויה) בלהט הרגע ובסערת הרגשות שבעבעה בי לאורך כל המשחק. הקללות והאיחולים למיניהם לא פסקו לרגע. הן עברו לי ליד האוזן, וכמו תמיד הבלגתי עד הרגע שבו הבנתי שזה לא רק הקומץ שיושב או עומד מאחורי הספסל שלנו מקלל וזורק חפצים, אלא רוב אוהדי היריבה שרים שירי נאצה. צר לי מאוד על כך שנשיא המדינה מר ראובן ריבלין נחשף לדברים האלה במעמד כזה, צר לי בפני צופי הטלוויזיה שנאלצו לצפות ברגע הזה מבלי שנחשפו למה שהוביל אליו. בפניכם אני מתנצל. הילד שבי דיבר מגרוני, זה ששונא עוולות ומכיר רק שלוש מילים – צדק, הגינות וניצחון".
"כל יפי הנפש שמעולם לא חוו התקפות מילוליות ושירי נאצה לא יבינו לעולם את תחושת הגועל הקשה שאותה חשתי באותו רגע, אשר גרמו לי לעשות את שעשיתי. מבחינתי כפיות טובה היא התכונה הגרועה ביותר שאדם יכול לסגל לעצמו. מעולם לא התרסתי ולא התגריתי ולא אמרתי או עשיתי משהו שיפגע במועדון הכדורגל מכבי תל אביב. העובדה שבשתי העונות האחרונות אני מאמן את הפועל תל אביב ועושה זאת בתשוקה ובמסירות ומרגיש כל כך מחויב למועדון הזה, היא כי כזה אני. טוטאלי ומחויב למקום העבודה שלי שקיבל אותי כל כך יפה ובזרועות פתוחות. אני מאושר וגאה להיות המאמן שלכם - שחקנים, צוות, הנהלה ואוהדים יקרים, ומקווה שאמשיך להצעיד את המועדון המיוחד שלנו עוד שנים רבות. אני יודע וברור לי שמגיע לי לשלם על מה שעשיתי גם אם הדבר קרה מתוך סערת רגשות בעוצמה שקשה לתאר, ואקבל את הדין כמו גבר".
4 צפייה בגלריה
ניר קלינגר נגד אוהדי הפועל תל אביב
ניר קלינגר נגד אוהדי הפועל תל אביב
"אקבל את הדין כמו גבר". קלינגר והתנועה המגונה לעבר אוהדי מכבי ת"א
(צילום מסך)
כזכור, השחקנים והצוות המקצועי של הפועל ת"א הפכו לשחקנים הראשיים בהצגה בבלומפילד. בדקה ה-115 שי אייזן כבש שער שוויון ואיזן ל-2:2. ארז פפיר נקרא לצפות במהלך שוב במערכת ה-VAR, ולאחר בדיקה קצרה החליט לפסול אותו, להוציא אדום לאייזן על עבירה בתחילת המהלך על דור פרץ, וגרם לבלגן ענק על הדשא.
השחקנים באדום עטו על פפיר, ודרשו ממנו לחזור בו מהחלטתו. המאמן ניר קלינגר התפרץ לדשא וצרח על השופט, כשהוא מנופף בידיו. גם עוזרו סלים טועמה היה שם איתו. אוהדי מכבי ת"א בשער 11 החלו לקלל את קלינגר, שספג אדום מפפיר. הוא הגיב בתנועות מגונות לעבר היציע הצהוב וגם טועמה הוסיף תנועה מגונה משלו.
איגוד השופטים קבע עוד אתמול כי ביטול השער של הפועל תל אביב בגמר הגביע והכרטיס האדום שאייזן ספג, היו מוצדקים. במכתב של האיגוד נאמר כי העבירה של אייזן הייתה חמורה ונעשתה תוך שימוש בפקקים חשופים ופגיעה גבוה ברגלו של השחקן (דור פרץ). העבירה שבוצעה הייתה חלק בלתי נפרד מהמהלך ההתקפי שהוביל להבקעת השער ולכן דינו להיפסל.
4 צפייה בגלריה
הבלגן בגמר הגביע
הבלגן בגמר הגביע
פפיר, אחרי פסילת שער השוויון של הפועל ת"א
(צילום: אורן אהרוני)
בנוסף, השופט ארז פפיר כתב בדוח השיפוט כי לאחר ששלף אדום לאייזן "החלה מהומה רבתי בתחומי המגרש, בה שחקני הקבוצה, מנהל הקבוצה דוד מגן, מאמן השוערים עמוס גניש ועוזר המאמן סלים טועמה התגודדו סביבי במחאה על ההחלטה, כאשר מאמן הקבוצה ניר קלינגר רץ לכיווני לתוך המגרש, הגיע בסמיכות אליי, השתולל בכעס רב וצעק, 'מה אתה עושה, למה אתה הורג את הקבוצה, לא תשכח את ההחלטה הזאת בחיים שלך'".