נמצאה המדינה בה יתקיימו משחקי הבית של נבחרת ישראל. ההתאחדות לכדורגל הודיעה הערב (חמישי) כי הכחולים-לבניים יארחו את המשחקים מול שווייץ (15 בנובמבר) ורומניה (18 בנובמבר) בהונגריה. האצטדיון בו ייערכו ההתמודדויות ייקבע בהמשך.
שינו זוארץ, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אמר: "בימים האחרונים בחנו מספר אפשרויות בסיטואציה שנכפתה עלינו וזכינו להיענות שראויה לכל שבח מצד התאחדויות ומדינות חברות כמו קפריסין וגרמניה. על כך תודתי להן. בסיועו הגדול של שגריר ישראל בהונגריה יעקב הדס-הנדלסמן, ממשלת הונגריה וההתאחדות ההונגרית מתאפשרת לנו ההזדמנות לקיים את המשחקים מול שווייץ ורומניה בהונגריה. הודעה רשמית על כך מסרנו לאופ"א".
1 צפייה בגלריה
שחקני נבחרת ישראל גבי קניקובסקי, מיגל ויטור, דור פרץ, שגיב יחזקאל, אופיר דוידזאדה
שחקני נבחרת ישראל גבי קניקובסקי, מיגל ויטור, דור פרץ, שגיב יחזקאל, אופיר דוידזאדה
יארחו את שווייץ ורומניה בהונגריה. שחקני נבחרת ישראל
(צילום: עוז מועלם)
"מיקום האצטדיון והאפשרות לכניסת קהל תיבחן בימים הקרובים. זה בהחלט מחמם את הלב לזכות לתמיכה כל כך משמעותית מאנשים, חברים, מנהיגים וראשי התאחדויות שעומדים לצדנו. כולנו תקווה לעמוד באתגר ההעפלה ליורו 2024 ולהביא למדינה שלנו רגעי אושר שכל כך נחוצים לנו כעת".
מוקדם יותר, פרסמה ההתאחדות סרטון מרגש בו היא קוראת להשבת החטופים מעזה. בסרטון נראים שחקני הנבחרת עולים למגרש, אך ללא ילדים שמלווים אותם. הסרטון כבר צבר אלפי צפיות ברשתות החברתיות. 224 ישראלים נחטפו לרצועת עזה ב-7 באוקטובר.
זאת לא הפעם הראשונה שההתאחדות לכדורגל מתייחסת למלחמה בישראל ומתגייסת למלחמת ההסברה. לפני שבועיים היא העלתה פוסט בו נכתב: "המשחק בין ישראל לשווייץ נדחה בגלל טבח ברברי של 1,200 ישראלים. האצטדיון שלנו דומם הערב, מה התירוץ שלכם להיות בשקט?". זאת בשל סירובה של אופ"א לקיים דקת דומייה במשחקי מוקדמות יורו 2024 שהתקיימו באותו ערב.
בנושא אחר, פיפ"א פרסמה היום את הדירוג המעודכן שלה - ובו ישראל עלתה למקום ה-71 בעולם. עלייה של מקום אחד מדירוג מדירוג הקודם. ארגנטינה עדיין במקום הראשון בעולם, צרפת שנייה וברזיל במקום השלישי. ישראל ממשיכה במגמת העלייה שלה כאשר בשנה האחרונה עלתה שבעה מקומות בדירוג.
הנבחרת עלתה בדירוג למרות שלא שיחקה בחלון המשחקים האחרון בשל המלחמה. בחודש הבא צפויים לה ארבעה משחקים תוך 10 ימים - מול קוסובו (12.11), שווייץ (15.11), רומניה (18.11) ואנדורה (21.11).
פורסם לראשונה: 18:51, 26.10.23