4 צפייה בגלריה
הרגע בו החל כל הבלגן בבלומפילד
הרגע בו החל כל הבלגן בבלומפילד
הרגע בו החל כל הבלגן בבלומפילד
"הוא אמר לי שאין מקום לנכים כאן, ואז נתן לי בעיטה חזקה ברגל הפגועה שלי ודחף אותי על הכיסאות. נפלתי על הרצפה ואחי תפס אותי. הגיעו ממד"א ואספו אותי לדשא. רגעים קשים ובעיקר כואבים. לקחו אותי לחדר פרמדיקים, לאמבולנס וישר לבית חולים. בכיתי, הייתי בהלם ובהיסטריה על הכאבים בברך ועל המכות וכל מה שהתרחש מסביב". אוהדת בית"ר ירושלים, שהותקפה אתמול (שני) ביציע במשחק מול הפועל תל אביב, לכאורה על ידי ארגון לה פמיליה, משחזרת את רגעי האימה מבלומפילד.
אתמול חגגה האוהדת את יום הולדתה ה-23. רק בשעה 2:00 בלילה שוחררה מבית החולים וולפסון, לשם הגיעה באמבולנס ישירות מאצטדיון בלומפילד כשהיא מלווה בבעלה. נציגי המשטרה הגיעו לבית החולים ולקחו ממנה עדות. "אני מאוכזבת וכאובה מהכל, ולצערי זאת הייתה מתנת יום ההולדת שלי, שאני לא מאחלת אותה לאף אחד. כל מה שקרה זה לא דבר שאמור לקרות ויהי מה. זה כדורגל ולא מלחמה".
4 צפייה בגלריה
האוהדת שפונתה לבית החולים
האוהדת שפונתה לבית החולים
האוהדת שפונתה לבית החולים
(צילום: פרטי)
האוהדת סיפרה איך כל האירוע החל: "היינו במשחק. עודדנו את הקבוצה שלנו כמו שאנחנו מעודדים בכל פעם. לה פמיליה לא התחברו לקונספט שאנחנו מעודדים, ואז הם התחילו להרביץ לבני משפחה שלי וחברים שהיו איתנו, ממש מכות", מוסיפה האוהדת. "ראיתי מה קרה והלכתי להביא את הקביים שלי שהיו מתחת לכיסא שישבתי עליו, ואז תפס אותי בחור ואמר לי 'לאן את חושבת שאת הולכת? עופי מכאן עכשיו'. ניסיתי להסביר לו שאני נכה והולכת להביא את הקביים שלי. פחדתי מאוד, ויותר מזה נבהלתי כי אני נכה. בגלל שאני נכה מרביצים לי ככה? ועוד הנכות שלי נפגעה עכשיו עוד יותר", מספרת האוהדת.
את חושבת שפגעו בך בגלל שאת נכה, ולא בגלל שעודדת את יוסוף קמאסו מארה, השחקן המוסלמי החדש של בית"ר? "זה מה שאותו אוהד אמר לי. לא עניתי לו שום דבר מרוב שהייתי בשוק. הרי גם הוא אוהד בית"ר. יש לנו את אותה מטרה, ואני לא אוהדת יריבה שלו אז למה? לא יודעת אם אגיע יותר למגרשים. לא פספסתי משחק הרבה שנים, ועכשיו הדברים ישתנו".

בבית"ר הבטיחו: נתבע כל אחד מהתוקפים

אנשי בית"ר ירושלים – הבעלים משה חוגג, אלי אוחנה והקפטן אופיר קריאף – התקשרו במהלך היום לאוהדת ודרשו בשלומה. בין השאר הם התנצלו על כך שנאלצה לעבור חוויה כזו במשחק. "הם נשמעו דואגים לי ואכפת להם ממש", אמרה האוהדת ל-ynet ספורט, "הם הבהירו לי שהם מגנים את כל מה שקרה ביציע, שהם יתבעו אחד אחד ויעשו כל מה שביכולתם לטובת העניין. הם אמרו שהם יילחמו על כך שכן אחזור ליציע, והם ידאגו ויהיו שם בשבילי. אני מקווה שזה באמת יעזור ויקרה, אבל למרות כל ההבטחות אני לא בטוחה שאחזור ליציע".
קרוב משפחתה של האוהדת סיפר על התקיפה: "דחפו אותה, בעטו בה, רק כי ביקשה לקחת את הקב שלה (מסתובבת קבוע עם קב בשל תסמונת כאב בברך ממנה היא סובלת). היא צעקה ובכתה. היה שם כאוס, אז אנחנו לא בטוחים אם זה היה בן אדם אחד או שניים". השוטרים ואנשי האבטחה? עמדו מנגד, לא התערבו. בושה".
4 צפייה בגלריה
אוהדי לה פמיליה
אוהדי לה פמיליה
אוהדי לה פמיליה
(צילום: טל שחר)
קרוב המשפחה הוסיף: "בסביבות הדקה ה-35 מארה עלה להתחמם וחבורה של לה פמיליה החליטה שזהו נגמר המשחק מבחינתם באותו רגע. הם הורידו את התופים והחלו לצעוק 'אנחנו בעלי הבית, אף אחד לא שר שיר, אף אחד לא מדבר מילה'. אנחנו, ועוד הרבה אוהדים אחרים, המשכנו לעודד את הקבוצה ולא הבנו מה קורה בכלל. אנחנו גוש קבוע של 40 אוהדים, שכל משחק יושבים יחד. גם האחיות שלה היו לידנו. פתאום ראיתי אחת מהן בורחת וקופצת מהיציע כדי לא לקבל מכות".
עוד מספר אותו אוהד: "אוהדי לה פמיליה באו באמוק כי הם שמעו אותנו שרים. אני ועוד כמה חברים התחלנו לקבל פיצוצים, והם המשיכו לדהור קדימה. אחד החברים שלי צעק עליהם 'מה אתם רוצים?', אז הם הקיפו אותו במעגל של 20 אנשים והתחילו להרביץ לו. הוא נפגע בצלעות ועוד מכות יבשות. זה לא ייאמן. אני מכיר את האנשים האלה ולא מצליח לעכל את כל מה שקרה".
בעקבות האירוע האלים, המשטרה פתחה בחקירה. עד עתה טרם הוגשה כל תלונה במשטרה, אולם בתום בחינת החומר הויזואלי הוחלט באופן יזום לפתוח בחקירה ולאתר את המעורבים, לרבות הנפגעת בכדי לגבות עדותה בהתאם.
4 צפייה בגלריה
משה חוגג
משה חוגג
משה חוגג
(צילום: עוז מועלם)
"ארגון לה פמיליה מגנה בכל תוקף אלימות ביציע בין האחים", נכתב. "הארגון פועל ופעל תמיד לאחדות בקהל למרות כל מיני מכשולים ברורים מבית ומחוץ שפילגו את הקהל, והארגון ימשיך לפעול לאחדות הקהל. מאידך, לא ייתכן שבגלל אוהד אחד או שניים שכבר אחרים קבעו שהוא מהארגון יכתימו ארגון שלם. עד לפני יום כולם היו מאוחדים מאחורי הארגון ובין רגע שוכחים את כל הטוב שהארגון עשה".
"אנחנו לעולם לא נסכים למכות בין האחים ביציע ומחוצה לו, אבל לא ייתכן שכל דבר רע שקורה ביציע מיד האחריות מוטלת על הארגון מבלי לבדוק בכלל, וכל דבר טוב שהארגון מתכנן זה ‘אוהדי בית"ר’. הארגון עצמו יעשה חשבון נפש פנימי וינסה להוציא את המסקנות הנכונות כדי לחזק את האחדות ביציע".

בית"ר: "עוד חציית קו אדום"

ב-2:00 בלילה בית"ר ירושלים הוציאה הודעה רשמית וחריגה בעניין: "ביתר ירושלים מגנה כל אלימות ופועלת בשנים האחרונות על מנת להילחם בנגע הרע שמכתים את שם המועדון והקהל הרב שלנו. האלימות היום היא הוכחה קשה לכך, עם חציית עוד קו אדום לאחר תקיפת אוהדי הקבוצה ביציע. המועדון משקיע כספים ומשאבים רבים במאבק, שכולל בין השאר צוותי צילום ביציעים, מאבטחים, הרחקות אוהדים מהמגרשים, תביעות אישיות ועוד מגוון פעולות מניעה. אבל אנחנו לא יכולים לנהל את המאבק לבד. אנו מקווים שדבריו של שר הספורט הערב והפעולות עליהן הכריז יהפכו למעשים במהרה. אנו מאחלים החלמה מהירה לפצועים, והמועדון יתמוך בהם לאורך הליך ההחלמה".
הבוקר היא הוציאה הודעה נוספת: "לפני מספר שבועות נקבעה פגישת גישור בין עורכי דינו של בעלי הקבוצה, משה חוגג, לעורך דינם של אנשי ארגון לה פמיליה. הפגישה, שהייתה אמורה להתקיים היום, לבקשתם של הנתבעים, הייתה מתוך מטרה לנסות להימנע מהתביעה באמצעות פשרה. לאחר ההתנהגות הבזויה של אנשי הארגון במהלך המשחק אמש, החליט משה חוגג לבטל את פגישת הגישור, להמשיך בהליכי התביעות ואף להרחיב אותם".