תגיות חמות

פרטים אישיים:
תאריך לידה: 7 במאי 1976.
משפחה: איילת שקד נשואה לטייס הקרב אופיר שקד. לזוג שנישא ב-2004 בן ובת. הם מתגוררים בצפון תל אביב.
שקד נולדה למשפחה חילונית בתל אביב. הייתה מדריכה ורשג"דית בתנועת הצופים.

השכלה:
למדה בבית ספר התיכון עירוני ד' בתל אביב. בעלת תואר בהנדסת חשמל ובמדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב.

פעילות פוליטית:
בין השנים 2006 ל-2008 שימשה שקד כראש הלשכה של יו"ר האופוזיציה דאז בנימין נתניהו. במסגרת תפקיד זה גייסה ללשכה גם את שותפה הפוליטי נפתלי בנט. כבר בגיל צעיר הצטרפה שקד למפלגת הליכוד, אך פרשה ממרכז הליכוד ב-2012. עם פרשיתה הצטרפה שקד למפלגת הבית היהודי וב-2013 נבחרה לכהן בכנסת מטעם הרשימה – והייתה לחברת הכנסת החילונית הראשונה במפלגה זו.
לאחר הבחירות לכנסת ה-20 מונתה איילת שקד לשרת המשפטים מטעם הבית היהודי. היא כיהנה בתפקיד עד 2019. במהלך כהונתה של שקד היא נקטה בקו שמרני והתנגדה למה שכינתה "אקטיביזם שיפוטי". בתקופתה מינתה הוועדה לבחירת שופטים יותר מ-300 רשמים ושופטים ושני שופטי עליון – הפרופ' אלכס שטיין שנחשב לשמרן ושופט המחוזי עופר גרוסקופף הנחשב לאקטיביסט.
בסוף 2018, לקראת הבחירות לכנסת ה-21, הודיעה איילת שקד עם יחד נפתלי בנט כי הם פורשים ממפלגת הבית היהודי, ומקימים את מפלגת "הימין החדש" שתכלול דתיים וחילונים. במהלך מערכת הבחירות הציגה תוכנית לשינויים במערכת המשפט, בין היתר הבטיחה שקד להעביר את פסקת ההתגברות במתכונתה המלאה. המפלגה בראשות השניים לא עברה את אחוז החסימה וראש הממשלה נתניהו פיטר אותם מתפקידיהם כשרי המשפטים והחינוך.
בבחירות לכנסת ה-22 איילת שקד ובנט חברו למפלגות האיחוד הלאומי והבית היהודי ושקד עמדה בראש רשימת "ימינה". המפלגה קיבלה שבעה מנדטים. בבחירות לכנסת ה-23 החליף את שקד בראשות המפלגה בנט והמפלגה זכתה לשישה מנדטים. עם כינון ממשלת ישראל ה-35 בראשות בנימין נתניהו ובני גנץ, המפלגה נותרה באופוזיציה.
בבחירות לכנסת ה-24 שוב התפצלו שקד ובנט ממפלגות האיחוד הלאומי והבית היהודי ומפלגת ימינה בראשות בנט זכתה לשבעה מנדטים. בעקבות חבירה ליאיר לפיד, בנט מונה לראש הממשלה והיא לתפקיד שרת הפנים.
ב-2021 אישרה ועדת השרים לחקיקה את החלופה שהציעה שקד לתמ"א 38. במסגרת החלופה, יהיה ניתן להגדיל את השטח הבנוי בפרויקטים של פינוי בינוי ב־400%, בנוסף לכך הוחלט שיורחבו הסמכויות של הוועדות המקומיות לתכנון ובנייה. מספר ימים לאחר מכן אישרה הכנסת את יוזמתה של שקד להארכת פעילותה של ותמ"ל, לאחר יותר משנה שלא התכנסה.
באותו חודש הודיעה שקד על שינוי המעמד של באר יעקב ממועצה מקומית לעיר. חודשיים לאחר מכן הכריזה שקד על שינוי המעמד של מע'אר ממועצה מקומית לעיר. במרץ 2022, ביחד עם שר השיכון זאב אלקין, יזמה שקד הקמת עיר חרדית בנגב שתכלס 100,000 איש. ההחלטה אושרה בממשלה. כמו כן, יזמה הקמת 14 יישובים חדשים בנגב.

איילת שקד רשתות חברתיות:
כל הכתבות איילת שקד
תגיות חמות