4 צפייה בגלריה
דובאי
דובאי
עכשיו גם אל על בקרב על הקו לדובאי
(צילום: Shutterstock)
אחרי ציפייה רבה אל על מכריזה רשמית על הקו ליעד החדש והמבוקש: יממה לאחר שחברת אשת טורס הודיעה על קו ישיר בטיסות שכר של אל על, היום (ב') מודיעה החברה כי החל מ-13.12.2020 תפעיל 14 טיסות שבועיות לדובאי, באיחוד האמירויות.
אל על תפעיל שלוש טיסות בימים ראשון וחמישי ושתי טיסות בשאר ימי השבוע. טיסות החברה יבוצעו במטוסי ה-737-900 ובמטוסי ה"דרימליינר", בואינג 787 החדישים של החברה.
הטיסות יבוצעו בכפוף לקבלת כלל האישורים מהרשויות הרלוונטיות. ייתכנו שינויים בלוחות הזמנים.

מה המחיר?

מחירי כרטיס טיסה לדובאי (הלוך ושוב): כרטיס במחלקת תיירים, לא כולל כבודה והושבה (בכרטיס מסוג Lite) יעלה החל מ-299 דולר. כרטיס במחלקת פרימיום, החל מ-599 דולר ומחלקת עסקים החל מ-899 דולר. המחירים כוללים מיסי נמל.
4 צפייה בגלריה
המטוס לפני הפגיעה
המטוס לפני הפגיעה
טיסות אל על גם במטוסי הדרימליינר של החברה
(צילום: עידו וכטל)
מחיר כרטיס הלייט של אל על יוצא זול יותר מחברת הלואו קוסט מהמפרץ - פליי דובאי וזהה למחיר של ארקיע שמציעה טיסות ב-150 דולר לכיוון. אך חברת התעופה שמציעה את כרטיס הטיסה הזול ביותר לדובאי נכון להיום היא עדיין ישראייר עם מחיר החל מ-280 דולר הלוך ושוב.
הצצה לחופשה ביעד החדש באמירויות
(אורי דוידוביץ)
מיקי שטרסבורגר, סמנכ"ל המסחר באל על, התייחס לתחילת מכירת הטיסות לדובאי: "שלושה חודשים לאחר שהפעילה אל על את הטיסה המסחרית ההיסטורית הראשונה בין ישראל ואיחוד האמירויות, אשר הייתה גם הטיסה הישראלית הראשונה לחלוף מעל ערב הסעודית, אנו שמחים להודיע על תחילת פעילות סדירה לאיחוד האמירויות ונרגשים לקראת הפגישה המחודשת עם לקוחותינו בטיסות ישירות לדובאי", עוד אמר שטרסבורגר כי "לקוחות מועדון הנוסע המתמיד ייהנו מכרטיסי בונוס במחיר מופחת לרגל השקת הפעילות".

האם ישראלים יוכלו להיכנס ללא דרכון זר כבר בדצמבר?

בהודעת אל על הוזכר כי עד כניסת ההסכם ההדדי לביטול הצורך באשרת הכניסה או יישומו של פתרון בילטרלי אחר, רק נוסעים ישראלים שיש ברשותם דרכון זר המאפשר כניסה ליעד או אשרת כניסה בתוקף יוכלו להיכנס לדובאי.
4 צפייה בגלריה
דובאי
דובאי
מסתמן: כניסה לדובאי גם ללא דרכון זר וויזות לפני המועד הצפוי
(shutterstock)
עם זאת, חדשות טובות אשר הופכות, ככל הנראה, את המצב כולו מגיעות מכיוון משרד הפנים. הבוקר חתם שר הפנים, אריה דרעי, על צו הכניסה לישראל, המתיר לאזרחי איחוד האמירויות להיכנס ארצה לתקופה של עד 90 יום ללא צורך באשרת כניסה (ויזה), דבר שיאפשר הדדיות גם בהגעת תיירים ישראלים לאיחוד האמירויות.
באופן רשמי, כניסת הצו לתוקף אמורה לארוך כ-30 יום אחרי החלפת אגרות רשמיות בין המדינות, אולם גורמים בישראל אמרו ל-ynet כי הגיעו להסכמות עם האמירותים כך שישראלים יוכלו להגיע לאמירויות כבר בתחילת חודש דצמבר בטרם הצו ייכנס לתוקף. "נוסעים ישראלים יצטרכו למלא טופס אינטרנטי לפני הגעתם למדינה וכניסתן תאושר", אמר גורם ישראלי.
נושא הוויזות גרם לחששות בקרב חברות התעופה הישראליות שכבר הודיעו על מועדי טיסות מישראל, בהן ישראייר, ארקיע ואל על. בעוד שחברות תעופה מאיחוד האמירויות, בהן פליי דובאי, הודיעו שיסדירו את אישורי הכניסה של תיירים מישראל לאבו דאבי ודובאי, הרי שלחברות התעופה הישראליות אין סמכות שכזאת. דבר שהוביל לחששות שהן ייאלצו לדחות את הטיסות למועד מאוחר יותר.
4 צפייה בגלריה
נגדנדג
נגדנדג
פתרון זמני יסייע להכניס ישראלים ואמירותים למדינות כבר בדצמבר
בנוסף ועד שייכנס הסכם הפטור מוויזות לישראלים הטסים לאמירויות, בשורה משמחת נוספת לציבור הישראלי. משרדי החוץ של ישראל והאמירויות סיכמו על הסדר ביניים במסגרתו חברות התעופה הישראליות יסדירו בהליך ייעודי אשרה אלקטרונית לכלל הנוסעים הישראלים על טיסותיהם.
שר החוץ גבי אשכנזי, שוחח עם עמיתו האמירותי בניסיון לאפשר לישראלים להגיע לאמירויות עוד בטרם ייכנס ההסכם הרשמי לתוקף. בעקבות הנחיית השר, פנו אנשי האגף הקונסולרי במשרד החוץ לעמיתיהם באבו דאבי במטרה למצוא פתרון ביניים עד לכניסת ההסכם לתוקף.
משרד החוץ פועל בימים אלו להביא למימוש הסכם הפטור מוויזות לישראלים המבקשים להגיע לאמירויות. היום העביר משרד החוץ איגרת רשמית למשרד החוץ האמירותי ובו הודעה על אישרור הסכם הפטור מאשרות לתיירים ואנשי עסקים. על פי ההסכם, מרגע העברת האיגרות ההדדית, נספרים 30 יום עד לכניסת ההסכם לתוקף.