מעין פרת, דרך מעיין חרוד ועין ירקעם ועד לגן השלושה – לטיולים האלה תהיו חייבים לקחת מגבת
(צילום: עמית קוניוק, יובל דקס ושמואל שלום, רשות הטבע והגנים)
מזג האוויר מתחמם וזה הזמן לשלב טיולים עם טבילות בנחלים או מעיינות. אז איפה עושים את זה? לאורך השנים פרסמנו שלל כתבות בנושא – המסלולים עדיין שם וכך גם המים.

5 דקות הליכה מהאוטו – ואתם במים

מהסחנה, נחל הקיבוצים ומעיין חרודש שבצפון, דרך מעיין עין לימור ועין מבוע שבמרכז ועד לנחל עין הבשור, עינות צוקים ומאגר עשת שבדרום – כל משפחה שיוצאת לחופשה בקיץ מכירה את התסריט הבא – נסיעה ארוכה עד ליעד הנכסף, וחייבים לעצור להתרענן בדרך, אחרת נשתגע. אבל... למה לעצור שוב בעוד תחנת דלק משעממת, כאשר במרחק של דקות ספורות מכבישי הארץ יש מעיינות ובריכות מים מרעננות שיעבירו לכם את היום בקרירות ונעימות? ריכזנו לכם המלצות לכמה נקודות טבילה כיפיות, שידרשו מכם במקסימום כמה דקות הליכה. לכתבה המלאה – הקליקו.
5 צפייה בגלריה
בריכת משושי זוויתן
בריכת משושי זוויתן
בריכת משושי זוויתן
(צילום: גלעד כרמלי)
5 צפייה בגלריה
עין טמיר
עין טמיר
עין טמיר
(צילום: אמיר ירחי)

טיולים שחייבים לעשות עם בגד ים בתרמיל

משמורת הטבע נחל שניר, דרך המג'רסה ועד לשמורת עין גדי – לפני שאתם יוצאים לדרך אתם מוזמנים להכיר את המסלולים המרעננים האלה. לכתבה המלאה – הקליקו.
5 צפייה בגלריה
נחל דוד
נחל דוד
נחל דוד
(צילום: מנו גרינשפן)

מסלולים רטובים ומפלים: הכירו את יער יהודיה

שמורת יער יהודיה היא שמורת הטבע הגדולה ביותר ברמת הגולן, ונדמה שיש בה הכל: נחלים עתירי מים, מפלים גבוהים, קניונים עמוקים, לגונות ואגמונים, תופעות וולקניות, פרחים נדירים ובעלי חיים רבים – והכל בתוך יער רחב ידיים של עצי אלון התבור המשתרע בדלילות בין קצרין לכינרת.
אז אתם בעניין של מסלול הליכה רטוב, רחצה בבריכה טבעית, טיול פריחה או אולי סנפלינג אתגרי? קבלו את המדריך המלא.
טיול בנחלים בשמורת יער יהודיה בגולן
(צילום: גורגי נורקין ורינת רוסו, רט"ג)

"בריכות גן עדן" ונוף מהפנט: הכירו את נחל כזיב

חל כזיב שבגליל המערבי הוא אחד מנחלי החוף הבודדים בישראל שמימיהם נותרו לא מזוהמים, אך שמורת הטבע שבשטחה הוא זורם היא הרבה יותר מאתר רחצה: תצפיות נוף מרהיבות, מעיינות צלולים, בעלי חיים וצמחים נדירים, אתרים ארכיאולוגיים ייחודיים ומרתקים – והכל בלב חורש טבעי וירוק לאורך כל ימות השנה.
אז אתם מעוניינים לטבול במעיין, להשתכשך במפל, לגלות מבצר צלבני מיוחד, לפגוש את אחד מפרחי הבר היפים והנדירים ביותר בארץ או אולי דווקא להכיר את "האיש שבקיר"? קבלו את המדריך המלא לטיולים בנחל כזיב.
טיול ב"בריכות גן העדן" של נחל כזיב
(צילום: צור מוסרי)

מים בששון: 11 מעיינות ששווים טבילה

עד לפני כמה שנים הם היו סוד גדול שעבר מפה לאוזן בין המטיילים המקומבנים ביותר. אך סופו של כל סוד להתגלות, והמידע המסווג על פנינות הטבע הללו לאט לאט דלף. אז עכשיו גם לנו מותר לחשוף את המידע ולספר לכם על כמה מהמעיינות השווים ביותר בארץ, ובמיוחד אלו שמתאימים לבילוי משפחתי. לכתבה המלאה – הקליקו.
5 צפייה בגלריה
(צילום: ד"ר אבישי טייכר)

מעיינות במדבר: מסלולים רטובים בנגב

מעין נמצר בנחל צאלים, דרך עין עבדת ועד לנחל ערוגות – טבע בנגב ובמדבר יהודה הוא לחלוטין אינו שומם. למרות שהאזורים צחיחים ברובם, יש בהם נאות מדבר הודות למעיינות מים הנובעים בכל ימות השנה שמאפשרים רחצה קרירה ומרעננת מתחת לשמש המדברית הקופחת. בחרנו עבורכם מספר מסלולים שיספקו לכם טיול קריר בלב המדבר. לכתבה המלאה – הקליקו.
5 צפייה בגלריה
(צילום: דני ליולייב)

המזגן של הטבע: מעיינות באזור המרכז

בכתבה הקודמת ריכזנו לכם את המעיינות בדרום הארץ אליהם אפשר ורצוי לברוח בתקופה הלוהטת והכמעט בלתי נסבלת הזאת. עכשיו הגיע תורם של אזור מרכז הארץ וירושלים. אז למי שמחפש רגע של שקט ובריחה מכל ההמולה אל הטבע הישראלי - אלו המעיינות היפים שיעזרו לכם בעניין. לכתבה המלאה – הקליקו.