סדרת אייפון 12 תגיע לישראל יותר מחודש אחרי ההשקה בארה"ב: המכירה המוקדמת של ארבעת הדגמים תצא לדרך ב-11 בדצמבר והמכשירים יגיעו לרוכשים הראשונים ב-17 בדצמבר - כך נמסר בצהריים (יום ד') מהיבואנית איידיגיטל ומרשתות אייסטור, סלקום, פלאפון ודינמיקה. באופן חריג, המחירים בישראל טרם פורסמו.
אייפון 12 מיניאייפון 12 מיני
האח הקטן. אייפון 12 מיני
(צילום: shutterstock)
בעקבות מגפת הקורונה, שגרמה לשיבושים בשרשרת האספקה ובתהליך הייצור, השנה השיקה אפל את האייפונים החדשים מאוחר יותר מהרגיל. המכשירים הוצגו רק ב-13 באוקטובר, כחודש אחרי התאריך שבו אפל נוהגת להכריז עליהם, והחברה הודיעה שהם יגיעו לחנויות בשתי פעימות: ב-23 באוקטובר הגיעו למדפים אייפון 12, מכשיר עם מסך 6.1 אינץ' שעולה החל מ-799 דולר, ואייפון 12 פרו, מכשיר מתקדם יותר עם מסך 6.1 אינץ' שעולה החל מ-999 דולר. ב-13 בנובמבר הצטרפו אליהם שני מכשירים נוספים: אייפון 12 מיני, מכשיר עם מסך 5.4 אינץ' שעולה החל מ-699 דולר, ואייפון 12 פרו מקס, עם מסך 6.7 אינץ' שעולה החל מ-1,099 דולר. בשנים קודמות, ההשקה של האייפונים בישראל הייתה סמוכה יותר להשקה העולמית: סדרת אייפון 11 שהוצגה על-ידי אפל ב-10 בספטמבר 2019, הגיעה לחנויות בארה"ב ב-20 בספטמבר. כבר ב-11 בספטמבר, יום אחרי האירוע של אפל, פורסם כי המכשירים יגיעו לישראל ב-25 בספטמבר. אייפון Xs הוכרז ב-12 בספטמבר 2018 והגיע לחנויות בארה"ב ב-21 בספטמבר. כבר ב-17 בספטמבר פורסם ב-ynet כי המכירה תצא לדרך ב-18 באוקטובר.
סדרת אייפון 12סדרת אייפון 12
כל המשפחה. סדרת אייפון 12
(צילום: אפל)
צפו בהשקת אייפון 12
איילת צרפתי-רוזן, מנכ"לית היבואנית איידיגיטל, מסרה ל-ynet בחודש שעבר כי "הקורונה שיבשה ושינתה תוכניות לעסקים רבים ברחבי העולם. כך גם ראינו שלראשונה אפל הכריזה על האייפונים החדשים באוקטובר ולא בספטמבר כפי שהיה בשנים האחרונות. אנו מעריכים שהסיבה לדחיית ההשקה בארץ נעוצה גם היא בארגון מחדש שכל חברה נדרשה לו עקב המצב. להערכנו, כמות האייפונים שתגיע תהיה נמוכה מהביקושים הגדולים שקיימים". בשבועות האחרונים ניתן היה להשיג מכשירי אייפון 12 מייבוא מקביל, מדגמים שאינם מותאמים לישראל ובמחירים העולים לעיתים במאות שקלים על המחירים הצפויים בייבוא הרשמי. ברוב המקרים המכשירים גם לא יקבלו תמיכה במעבדות הרשמיות של אפל בארץ - איידיגיטל, DCS והמפעילות הסלולריות. לפי מומחי סלולר ותקשורת, המשמעות היא כי רוכשי המכשירים הללו עלולים להיתקל בישראל בבעיות תאימות, בעיקר לרשתות דור 5 החדשות - ניתוקים, גלישה איטית, התחממות, וקיצור דרמטי של חיי הסוללה, שינבע מכך שהמכשיר יחפש תדרים שהרשת לא תומכת בהם.