הטיסות לחו"ל מתרחקות. ישראייר הודיעה בסוף השבוע ל-225 עובדיה כי היא מאריכה את תקופת החל"ת שלהם עד פברואר 2021. בחברה מבינים שהפעילות לא תחזור לקדמותה בחודשים הקרובים.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
גם אל על ביקשה וקיבלה בשבוע שעבר אישור מההסתדרות להארכת החל"ת של הטייסים עד דצמבר 2021, שיבוטל אם החברה תחזור לפעילות של 75% לעומת פעילותה לפני הקורונה.
1 צפייה בגלריה
ישראייר מטוס איירבוס A320
ישראייר מטוס איירבוס A320
ישראייר
(צילום: דני שדה)
אורי סרקיס, מנכ"ל ישראייר, כתב בין היתר לעובדים, כי "פתגם אנגלי אומר - קווה לטוב ביותר, אך התכונן לרע ביותר. לפיכך, במקביל להתארגנותנו לפתיחה מסוימת של הפעילות התיירותית בשלהי אוגוסט, קיבלנו היום החלטה קשה של הארכת תקופת החל"ת עד לסוף פברואר 2021".
הוא הוסיף, כי "בעת הזאת, כשנדמה שהאירוע ברמה הלאומית יוצא משליטה, עלינו כהנהלה מוטלת אחריות כפולה להגדיל את כושר ההישרדות של ישראייר. ברמה האישית, אני סבור כי לא הוגן יהיה לגלגל את השוהים בחל"ת מחודש אחד למשנהו. נכון הוא לאפשר לכם להתארגן ולכלכל את צעדיכם. צוות יקר, אני כולי תקווה, שאהיה פסימיסט שהתאכזב, שהשמים ייפתחו ושלוח הטיסות שלנו ימלא את החלל. כך, נוכל להשיב לפחות חלק מכם, לפני סוף פברואר 2021. אני מתפלל לטוב. מייחל לטוב. צר לי על הבשורה הזאת".
יצוין, כי ישראייר מימשה לאחרונה חלק מהלוואה בערבות מדינה שאושרה לה בסך 110 מיליון שקל ומשכה בינתיים 75 מיליון שקל מתוכה שיסייעו לה לעבור את התקופה הארוכה הצפויה עד החזרה לנורמליות. החברה שמועסקים בה כעת 175 עובדים. ממשיכה להפעיל את הקו לאילת עם 5-6 טיסות ליום ובסוף השבוע הטיסה 3500 נוסעים לאילת.