הפתעה לחג: אלפי ישראלים צפויים לקבל מענק בלתי צפוי היום (רביעי) ומחר ישירות לחשבון הבנק. ל-ynet נודע כי במסגרת פעולה יזומה של הביטוח הלאומי, אותרו מעל ל-84 אלף ימי מילואים בשווי 19 מיליון שקל שלא שולמו לאזרחים ששירתו במילואים במהלך השנים 2013-2019.
חיילי מילואיםחיילי מילואים
חיילי מילואים
(צילום: דובר צה"ל)
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
מהנתונים עולה שמעל ל-5,000 ימי מילואים היו של עצמאיים - ושווי ימים אלה עומד על כ-2.5 מיליון שקל.
45,553 ימי מילואים היו של אזרחים המוגדרים כלא עובדים או כסטודנטים ותלמידים, בשווי של כתשעה מיליון שקל. לשכירים נמצאו כ-33 אלף ימי מילואים, שהם כ-7.3 מיליון שקל.
בביטוח הלאומי אמרו הבוקר כי הכסף יעבור ישירות לחשבונות הבנק של משרתי המילואים עוד לפני ערב ראש השנה ללא צורך בהגשת טפסים או הגעה אל הסניפים. עם הפקדת התשלומים, יישלחו הודעת טקסט לזכאים עם איגרת המסבירה את פשר ההפקדה.
מנכ"לית האוצר קרן טרנר אייל בראיון לאולפן ynet השבוע
(צילום: משה מזרחי, אורי דוידוביץ)

עד לפני כמה שנים המילואימניקים היו צריכים להגיש בקשה ייעודית לקבלת תשלום, אך כעת הביטוח הלאומי יוצר קשר באופן ישיר עם משרד הביטחון, על מנת לקבל את המידע הרלוונטי על כל ימי המילואים. באופן הזה, לאחר אימות, הכספים מועברים ישירות אל הזכאים.
גם ב-2018 הפקיד המוסד לביטוח לאומי 55 מיליון שקלים עבור יותר מ-170 אלף ימי מילואים שלא שולמו.אז הכספים חולקו בשלוש פעימות במהלך השנה.
מאיר שפיגלרמאיר שפיגלר
מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר
(צילום: דוברות ביטוח לאומי)
מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי, אמר כי "החזון שלי הוא שתושבי מדינת ישראל יקבלו את הזכויות המגיעות להם, במינימום בירוקרטיה ובמקסימום פשטות ויעילות בכל הגמלאות באשר הן. חיילי המילואים הם הבנים והבנות של כולנו ומחובתנו לתת להם את מיטב השירות.
"גם בתקופת משבר הקורונה, אנו ממשיכים לפעול באופן שוטף בכל התחומים שבהם עוסק הביטוח הלאומי ולא ננוח עד שאחרון התושבים יקבל את זכאותו".