מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי הבוקר באולפן ynet
(צילום: ניצן דרור, משה מזרחי)

החשש מיבוא הזן ההודי של הקורונה מוביל למהלך בזק להקמת מאהל בדיקות בנתב"ג שבו יוכלו להיבדק מאות בו זמנית. על המהלך סיכמו שר הביטחון בני גנץ ושר הבריאות ניצן הורוביץ. ראש הממשלה נפתלי בנט יסייר הערב (שלישי) בנתב"ג וימסור הצהרה לתקשורת.

התפשטות הזן ההודי - כתבות נוספות

לנוכח הצורך בהרחבת היקפי הבדיקות בנתב"ג, סיכמו גנץ והורוביץ, כי משרד הביטחון יקים מאהל שיוכל לבדוק מאות אנשים בו זמנית בנתב"ג. הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון תת-אלוף (במיל') משה אדרי, שוחח בנושא עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, והשניים סיכמו כי יגובש אפיון ביממה הקרובה, וכי משרד הביטחון באמצעות מנהל הרכש, צה"ל וגורמי מקצוע נוספים יקים את המתחם בנוהל מזורז.
3 צפייה בגלריה
בדיקות קורונה בנתב"ג
בדיקות קורונה בנתב"ג
בדיקות קורונה בנתב"ג
(צילום: AFP)
3 צפייה בגלריה
ניצן הורוביץ ובני גנץ
ניצן הורוביץ ובני גנץ
הורו על הקמת מתחם בדיקות. הורוביץ וגנץ
(צילום: קובי קואנקס, הדר יואביאן)
שר הביטחון גנץ אמר: "מערכת הביטחון תמשיך לסייע למערכת הבריאות ולכל משימה לאומית שתידרש לה. המלחמה בקורונה לא מאחורינו, אבל בעזרת פעולות נחושות ומהירות, נשמור על רמת תחלואה נמוכה, וננצח גם במאבק הזה".
שר הבריאות הורוביץ הוסיף כי "כדי לשמור על שגרת החיים בישראל, עלינו לפקח על הכניסות לישראל באופן הדוק. משרד הבריאות תיגבר בצורה משמעותית את מערך הבדיקות בנתב"ג וכעת, כהיערכות לעומס הטיסות הצפוי בחודשי הקיץ, נקים במהרה מתחם בדיקות נוסף כדי למנוע היווצרות תורים בלתי סבירים. בשיתוף פעולה עם כל משרדי הממשלה, נשמור על בריאות הציבור בישראל, במינימום הגבלות על הציבור".
בתוך כך, משרד החינוך עדכן כי נכון להיום 183 תלמידים ו-20 אנשי חינוך נדבקו בקורונה, 17 מהם נוספו היום. 5,042 תלמידים ו-112 אנשי חינוך נמצאים בבידוד. בשל ההתפרצויות המקומיות נסגרו שני בתי ספר.
על רקע חשיפת הפרצה החמורה בנתב"ג ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet, הורוביץ הודיע כמה שעות לאחר מכן כי בניסיון להרתיע ישראלים מלנסוע למדינות אסורות הוא יוזם הטלת קנסות כבדים על הנוסעים לאותן מדינות. לדבריו, בתוך כמה ימים תונהג אכיפה מחמירה על מי שיטוס למדינות אסורות, "תוך הטלת קנסות גבוהים מאוד על מי שיצפצפו על ההוראות ויסכנו את בריאות אזרחי ישראל".
3 צפייה בגלריה
בדיקות קורונה בנתב"ג
בדיקות קורונה בנתב"ג
(צילום: מוטי קמחי)
הבוקר אמר מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי כי הוא לא חושב שמשרדו כשל באכיפה של הנכנסים לארץ. "אנחנו דוגמים את כל מי שנכנס, אנחנו מבודדים את כל מי שצריך", אמר בריאיון לאולפן ynet. "לצערי לא כל המבודדים שאמורים להיות כאלה עם חזרתם ארצה מקפידים על הבידוד. לכן ישיבת הממשלה והישיבה המיוחדת שנערכה בשעות הערב בראשות ראש הממשלה, שר הבריאות ושרים נוספים, עסקה באופן ניכר באכיפה.
"אנחנו עוסקים כעת בהגברת האכיפה גם בנוגע להוראות של אי-יציאה לארצות מסוכנות מאוד, אותן שש מדינות שהכרזנו עליהן כך וגם על האכיפה בחזרה", המשיך פרופ' לוי, "מסיבות שונות, שלא כאן המקום לפרטן והן לא קשורות ללחצים פוליטיים אלא גם לכללי תעופה בינלאומית, האיסור הוא על אנשים ולא על הטיסות, לפחות לא הזרות. הגברת האכיפה שאנחנו עוסקים בה עכשיו נוגעת ליציאה מהארץ. בכל מקרה, כל מי שנכנס לארץ ממדינה אסורה, ולא משנה אם הוא מחוסן או לא, מחלים או לא, הולך לבידוד".