8 צפייה בגלריה
ניר חפץ בבית המשפט
ניר חפץ בבית המשפט
ניר חפץ בבית המשפט
(צילום: יואב דודקביץ')
שלב ההוכחות במשפט נתניהו: אחרי חמישה ימים שבהם ענה לשאלות התביעה בבית המשפט המחוזי בירושלים, הסתיימה היום (יום ג') העדות הראשית של עד המדינה ניר חפץ, שהיה יועץ התקשורת של בנימין נתניהו ומשפחתו. בצהריים החלו סנגוריו של יו"ר האופוזיציה בחקירתו הנגדית של חפץ, שתמשיך מחר. ynet העביר עדכונים שוטפים מהדיון.
עיקר עדותו של חפץ בשבוע וחצי האחרונים עסקה בתיק 4000 (וואלה-בזק), שבה מואשם נתניהו בשוחד, מרמה והפרת אמונים, ובסיומם נשאל גם על תיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס ב-2014), שבו הוא מואשם במרמה והפרת אמונים. לאורך ארבעת ימי העדות הראשונים שרטט חפץ את הציר שקישר לכאורה בין ראש הממשלה לשעבר לבין בעלי השליטה בחברת בזק – שאול אלוביץ' ורעייתו איריס. הפרקליטות טוענת שהתקיימו יחסי שוחד בין הצדדים: בני הזוג רתמו את האתר "וואלה" שהיה בשליטתם לשירות נתניהו, וזה בתמורה פעל לאשר את עסקת המיזוג בין בזק ל-yes, שהכניסה סכומי עתק למשפחת אלוביץ'.
בתיק 2000 מייחסת הפרקליטות לנתניהו מרמה והפרה אמונים על רקע הקלטת שיחות בינו לבין מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס, שבהן דנו בפעילות של נתניהו להגבלת תפוצת הגיליונות של "ישראל היום" בסופי שבוע בתמורה לשינוי ניכר לטובה באופן הסיקור של נתניהו ובני משפחתו ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet.
עד המדינה חפץ שימש מאז 2009 כיועצו ודוברו של בנימין נתניהו, בתחילה כראש מערך ההסברה הלאומי. משנת 2014 שב לעבוד עבור קמפיין הליכוד ושימש כדובר משפחת נתניהו. בעבר מילא שורת תפקידים בקבוצת "ידיעות אחרונות".

15:20 – החוקר צעק: "תעשה את זה עבור משפחתך"

לאחר כ-20 דקות שבהן נמסרה העדות בדלתיים סגורות בשל התייחסות לראיות שתחת איסור פרסום, התחדש הדיון ביום השלישי למעצרו של חפץ. בהקלטה מהחקירה נשמע חוקר צועק: "איפה אתה חושב שאתה נמצא? 'יש לך משפחה? ילדים? אישה? הם חשובים לך. אל תעשה את זה עבורך אלא עבור משפחתך, ריבונו של עולם. אתם חולם. אתה חושב שתוכל לצלוח את כל הימים הללו ולא לענות לשאלות?".
חפץ התייחס בדיון להקלטה ואמר: "זה המסר וזה ממש לא הדציבלים הכי גבוהים שהיו שם. חקירה זה לא משחק ילדים, אבל היו איומים, כמו להתקרב לפרצוף שלי בצורה מאיימת. כולם בגלל שהגרסה הזו שהפניתי לחקירתי ברשות לניירות ערך בהוראת עורכי דיני (שאתמול הוא העיד שהייתה שקרית בחלקה, ג"מ). על זה חטפתי איומים וצרחות כל הזמן".
הסנגור עו"ד בעז בן צור: נאמר לך בחקירה שהפרטיות שלך תרד בבית השימוש של ההיסטוריה. חפץ: "הבנתי באופן כללי שיפגעו בי ובתא המשפחתי שלי אם לא אספק גרסה. הבנתי שהם מאוד רוצים שאהיה עד מדינה. זו בכלל לא הייתה אופציה עבורי, אבל הבנתי".

14:40 - "האמנתי שתיק 4000 זו רדיפה פוליטית"

בעדותו סיפר ניר חפץ שאחרי מעצרו בפברואר 2018 רמזו לו החוקרים שמומלץ לו להחליף עורכי דין: "היו ניסיונות של החוקרים להחליף את עורך הדין שלי. (בנסיעה, ג"מ) אחרי דיון אמרו: 'תראה איזה עורכי דין, הם מרוצים אחרי שנדחה הערעור'. הם לא אומרו ישירות להחליף, אבל...".
בהמשך הוסיף חפץ: "ביקשתי שכל ההתייעצויות עם עורך דיני יהיו בפטיו פנימי. הם לא הסכימו. עורך דיני סמך על חדר התייעצויות. אני לא סמכתי. לא האמנתי שהם לא מקליטים את החדר". עו"ד בן צור: למה לא היה לך אמון? חפץ: "כי האמנתי שהחקירה בתיק 4000 היא רדיפה פוליטית".
8 צפייה בגלריה
ניר חפץ במהלך מעצרו. מרץ 2018
ניר חפץ במהלך מעצרו. מרץ 2018
ניר חפץ במהלך מעצרו. מרץ 2018
(צילום: AP)
ההגנה הציגה וידאו מהשבוע הראשון של המעצר שבו אומר לו חוקר: "תחשוב בראש מה מונח על המשקל, מה מונח על המשפחה שלך, מה עדיף? הם (החשודים האחרים, ג"מ) עושים את אותן העדפות. בשורה התחתונה כל אחד שומר על התחת שלו".
חפץ: "בשבוע הראשון, בלי להגיד את המונח 'עד מדינה' הציעו לי מעל 10 פעמים בנוסחים שונים. הבנתי שיש עליי לחץ להיות עד מדינה. לא צריך להיות גאון גדול. 7-6 חוקרים אומרים לי: 'אנחנו מאוד מקווים שיש לך בארסנל קלטות טובות, כי עדות לא תספיק'. הבנתי מה רוצים ממני. אמרו לי ש'יש אוטובוס, ומי שלא עולה עליו...'. החוקר ניר שוורץ איים עליי בתכנים האלה בלי רמזים. הוא איים עליי למעשה שיפשיטו אותי. החוקרים היו מאוד קשים איתי. כל יום שלחו אותי לבית מעצר אחר והם עמדו על זה שאני אחתום על המסמך (המאשר חיפוש בטלפון, ג"מ). אני עמדתי על כך שייקחו כל מה שקשור לחקירות אבל שיקפידו על צנעת הפרט".
נציג התביעה התנגד לקו החקירה וציין כי "מוצג כאילו נדרשה חתימתו כדי לגשת לחומר המחשב ולהעתיק אותו. חברי יודע - העניין היה חתימה כדי שניתן להעתיק את החומר שלא בנוכחותו. אז הגיע חוקר מחשב ואמרו לו 'עכשיו תשב שמונה שעות ונעתיק את המחשבים'".

14:10 – "היו אמצעי דרקוניים בחקירה"

בפתח החקירה הנגדית ביקש סנגורו של נתניהו, עו"ד בעז בן צור, שחפץ יתאר את האירועים שעברו עליו במהלך המעצר שלו ב-2018. "אתמול תיארת תנאים מפלצתיים", הזכיר לו.
חפץ מגיע לבית המשפט, הבוקר
(צילום: אלכס גמבורג)

חפץ: "היו אמצעים דרקוניים. לא דמיינתי שאמצעים כאלו יכולים להינקט, בוודאי בלי שום פרופורציה לחשדות שבגינם נחקרתי. בלילה הראשון היה לי ליל בלהות ללא שינה עם אירועים קשים". עו"ד בן צור: "ידעת שלפני מעצרך גוף החקירה עשה עבודת תחקיר מקיפה עליך?". חפץ: "הסקתי מהחומרים והאירועים בחקירה שהיו גם האזנות וגם מעקבים לפחות שבוע לפני המעצר. לא הבחנתי בזה בזמן אמת". עו"ד בן צור: אני מפנה אותך לחלק מהחקירה מ-1 במרץ 2018. החוקר אומר לך "בוא נגיד שאנחנו די היינו איתך בימים לפני המעצר. אנחנו יודעים איפה היית ומה עשית. אני יודע איפה היית בלילה לפני שעצרתי אותך". חפץ: "כן, אמרו הרבה פעמים". עו"ד בן צור: אתה זוכר שכבר בחקירה הראשונה הזכירו לך פתאום את אשתך? חפץ: "לא זוכר אם ביום הראשון או השני. חד-משמעית הוציאו אותי כאילו באקראי מחדר חקירה. במבואה דאגו שהיא תעבור לידי ואמרו לי לא להגיד מילה. החוקרים גם היו יוצאים להפסקה ודואגים שאראה בכירים במעלית או במסדרונות, למשל אלי אסייג (מפקד היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית, ג"מ)".
לגבי "חומרי מחשב" שנתפסו אצלו, הוקרן סרטון של חפץ בחקירה שבו הוא אומר לשוטרים: "יש פה חומרים של צנעת הפרט". בעדות בבית המשפט הוא ציין: "החוקרים רצו להיכנס איתי לקרביים ולראות הכל. לא הסכמתי. היה ויכוח ארוך ולחצים כבדים שאחתום על הטופס (שמאפשר חיפוש, ג"מ). העורך דין אמר לי לחתום עם איזו הסתייגות. מהרגע הראשון הבנתי שיש כאן איום שיפרקו לי את הפרטיות. לא היה צריך להיות גאון גדול להבין את זה. זה לא נאמר ברמזים. הבנתי לחלוטין שרוצים לנבור לי בדברים בשביל להפעיל עליי מנופי לחץ. סמכתי על עורך דיני ולכן חתמתי, אבל אם זה היה תלוי בי לא הייתי חותם".
על זימונה של אשתו דאז לחקירה אמר חפץ: "ידעתי שאין לה צל צילו של מושג על כל העניינים הללו. לא שיתפתי בנושאים האלו. זה שהיא נחקרה לא הזיז לי. תפסתי את זה כתרגיל חקירה שנועד לשבור אותי".

13:54 – סערה לפני תחילת החקירה הנגדית של ניר חפץ

הפרקליטות הציגה את צו איסור הפרסום על תרגיל חקירה שנערך לחפץ בזמן מעצרו, וביקשה שחלק מהעדות תתבצע בדלתיים סגורות: "אנו חוששים שבתשובות העד עלול להיות מופר הצו". הבקשה נוגעת לאישה שמסרה עדות פתוחה בעניינו של חפץ, ויש איסור לפרסם כל פרט העלול לזהותה, או כל פרט שנוגע למהות הקרבה ביניהם.
הסנגור של נתניהו, עו"ד בעז בן צור, התנגד: "אנו לא מסכימים. המהלך החקירתי לטעמינו פסול ונעשה על ידי גורמי האכיפה. לא חושבים שיש סיבה לסטות מהצו. בכל פעם שאחשוב שאני נכנס לצו איסור הפרסום אודיע מראש".
חפץ הנסער דרש לחדש את העדות בדלתיים סגורות: "לעורך דין בן צור ולבית המשפט אין שום יכולת לשלוט במהירות שאנשי התקשורת מקלידים ומהדהדים ברשתות. אני מעונין להעיד באופן גלוי ופתוח בדלתיים סגורות. לא יקרה שום דבר אם זה יעבור סינון ואז יפורסם. לא אתן לרמוס אותי. אעתור לבג"ץ, אעשה הכל. יש גבול מה שבן אדם יכול לשאת. זו היתממות שאין כדוגמתה. בספסל יושבים פה אנשים שהפרו את הצו הזה".
הסנגור ז'ק חן: "המשטרה ביצעה פשע נגד העד ולא ראיתי אז הסתייגות אחת. ההפך". עו"ד בן צור: "יש לטעמנו סוגייה של קבילות וסוגייה רחבה של משקל אינטרסים. אני מזכיר יש הגנה מן הצדק".
8 צפייה בגלריה
השופטים בפתיחת הדיום הראשון במשפטו של בנימין נתניהו
השופטים בפתיחת הדיום הראשון במשפטו של בנימין נתניהו
הרכב השופטים במשפטו נתניהו
(צילום: עמית שאבי)
השופטת רבקה פרידמן-פלדמן: מר חפץ, הבנתי שאם הדיון לא יהיה בדלתיים סגורות לא תענה על שאלות? חפץ: "מה פתאום. אבל יש לי עו"ד להתייעץ ויש פה גם צד ג'. אני לא יודע מה הזכויות שלי". השופט משה בר-עם: הדברים של אדוני לא היו כל כך במקום. מבין את סערת הנפש שלך. חפץ: "אני מקבל באופן מוחלט את הערת כבודו. אני כאן לשתף פעולה עם בית המשפט. אבל לפני שאפתח את הפה אני רוצה למצות את כל זכויותיי".
אחרי התייעצות של כחצי שעה דחו השופטים את הבקשה של חפץ והפרקליטות וקבעו שהדיון יימשך בדלתיים פתוחות. נקבע כי אם יעלה חשש בנקודה ספציפית שעלולה להיות פגיעה בעד – יישקל באותה נקודה דיון בדלתיים סגורות: "נקודת המוצא היא עקרון פומביות הדיון, חריג לעקרון שהדיון הפומבי ירתיע עד. ניתן להתרשם כי ייתכן שחלקים שיישמעו עלולים להרתיע את העד, אך יש גם לתת משקל רב לעקרון פומביות הדיון".

11:15 - "יאיר ושרה נתניהו לחצו לסגור את ערוץ 10"

עו"ד גילדין: ספר על שיחות ששמעת של נתניהו בנוגע לערוץ 10. חפץ: "לקראת בחירות 2015 ערוץ 10 הגיע לסכנת סגירה, וזה היה נושא מרכזי שהשתתפו בו תמיד נתניהו, אני, שרה, יאיר ונתן אשל, וגם גורמים נוספים כמו ארי הרו מנהל הלשכה. יאיר, שרה ואשל הובילו קו שאמר 'הצלת כמה פעמים את ערוץ 10, הוא עוין. תסגור אותו'. אני והרו הובלנו קו שהתנגד לזה. מאבק על אוזנו והחלטתו של נתניהו. נתניהו עירב את היועמ"ש יהודה וינשטיין ויו"ר הרשות השנייה. בסופו של דבר, הרבה בהתערבות ויינשטיין, הערוץ לא נסגר. היה לחץ מאסיבי של יאיר ושרה עליו ועליי לסגור את ערוץ 10. חשבתי שבתוך הבחירות הדבר לא יעשה טוב לקמפיין הליכוד".
8 צפייה בגלריה
יאיר ושרה נתניהו. "הוא עוין. תסגור אותו"
יאיר ושרה נתניהו. "הוא עוין. תסגור אותו"
יאיר ושרה נתניהו. "הוא עוין. תסגור אותו"
(צילום - קובי גדעון)
עו"ד גילדין: מה לגבי האפשרויות למכור מניות ללן בלווטניק (איש עסקים המקורב לנתניהו, ג"מ)? חפץ: "שמעתי שהוא ממתין לאור ירוק ולא ירכוש בלי אישור מנתניהו. אי-כניסתו משמעותה סגירת הערוץ. הנוכחים בבלפור היו מבסוטים. מנגד הייתה אפשרות שייכנס אילן שילוח".

10:45 – "נתניהו היה בטוח שמוזס עומד מאחורי לפיד"

המשך החקירה נגעה גם לשנה הרלוונטית לכתב האישום בתיק 2000 – 2014 – לקראת פירוק ממשלת נתניהו השנייה. חפץ חזר באותו קיץ ללשכת נתניהו.
התובע עו"ד גילדין: באיזה מידה ידעת על פיטורי השרים לבני ולפיד ועל פירוק הממשלה? חפץ: "הייתי שותף בשיחות עם נתניהו ובני משפחתו ובסביבתו הפוליטית. מצוי בעניינים במידה טובה. הוא סבר שגורמים קואליציוניים רוקחים מזימה להפיל את הממשלה. ברגע שהוא גיבש את הקואליציה הבאה עם החרדים הוא הלך לשם". עו"ד גילדין: מה מערכת היחסים אז בין נתניהו למוזס? חפץ: "גרועה. כל דבר שאיים על שרידותו השלטונית הוא ייחס למוזס. הוא היה בטוח שמוזס עומד מאחורי יאיר לפיד שזומם להפיל את ממשלתו. שמעתי את זה אישית".
חפץ סיפר על פיטורי היועץ האסטרטגי אהרון שביט לקראת בחירות 2015: "הייתה אסטרטגיה שהייתה מקובלת על כל היועצים האסטרטגיים וגם בנימין נתניהו, והיא לחבק את הבית היהודי ובנט, וזה הוריד אותו מ-15 מנדטים ל-8-7. מנגד היה קו שהובילו שרה ויאיר נתניהו שנוכחים בקמפיין, אבל נתניהו מחליט. הם רצו בכל הכח לתקוף את שקד ובנט. כדי להרגיע את הדרישות היום-יומיות לתקוף את בנט נוצר ערוץ פיראטי: אנשי הניו-מדיה היו תוקפים את בנט והמטה הרשמי הסתייג מזה כי חשב שזה טעות קשה. שביט נתן הוראה לשתף פוסט שכתב בנט בפייסבוק האישי של נתניהו. התחוללה סערה אדירה. שרה בעיקר ויאיר יזמו, והוא פוטר. זה איש שאי אפשר להפריז בתרומתו. הוא פוטר בשיחת צעקות וקללות. שרה כעסה עליו שהוא שיתף את הפוסט. נתניהו שלח אותו לדרכו".
חפץ סיפר שבשלב מסוים ב-2010-2009 ניסה נתניהו למצוא רוכש ל"ידיעות אחרונות": "באחת הנסיעות לברלין נתניהו ביקש שאתלווה איתו באוטו. נסענו למשרדים של קונצרן אקסל שפרינגר, קבוצת התקשורת הגדולה בגרמניה, אוהדת את ישראל מאוד. הוא נפגש עם מנכל הקבוצה מתיאס דופנר, ולאחר מכן שמעתי גם ממליצ'ן וגם מנתניהו שנושא השיחה היה אפשרות שהקבוצה הזו תרכוש את 'ידיעות אחרונות'".

10:08 – "מוזס אמר: 'תגיד לביבי שידבר קונקרטית'"

חפץ סיפר בדיון שסוגיות כגון תפוצת "ישראל היום" הן לא נושאים שעליהם נהג בנימין נתניהו לדבר בטלפון: "הוא מדבר עם אדלסון אישית. היו מקרים שבמלונו. שלדון היה לוקח חדר במלון, הוא היה מדבר איתו פנים אל פנים".
על פגישה שקיים בעניין עם מוזס ב-2009 סיפר חפץ מתוך "אסופת זיכרונות" (מעין יומן שעדכן חפץ באותם ימין): "הקראתי לו מדף את הנקודות שאמר לי ביבי. נוני ענה לי 'אני לא מבין מה זה ייצוב המערכת. תגיד לביבי שידבר ספיציפית וקונקרטית. מה המשמעות של החזרת המצב לקדמותו? אני רוצה לדעת בדיוק למה הוא מתכוון'. הוא אמר שצריך להגיד לביבי שדרושה החלטה מהירה לכאן או לכאן, כי ביום שישי, 25.12, יש כנס גדול של 'ישראל היום' עם 500 מפרסמים ובו ייקבעו עובדות בשטח שאי אפשר יהיה לשנותן.
"כשיצאתי מנוני הלכתי למועדון הקצינים. בעודי יושב שם ביבי צלצל ושאל אם נפגשתי. אמרתי לו שכן ושהאווירה טובה וחיובית. הוא ביקש שאעלה לירושלים לדווח לו. נסעתי לבלפור. הוא היה בחופשת חנוכה. ישבנו בארבע עיניים ודיווחתי לו שפניו של נוני לשלום. ביבי אמר לי לא להמשיך לעסוק בזה כי צריך להיזהר ממצב שבו תהיה כאן פלישה לתחום לא חוקי של תיאום שוק. אמרתי לו שמבחינתי אשמח לא להתעסק בכל העניין הזה. הוא אמר לי שהוא מחפש פתרון איך לתת לצדדים טיעון ציבורי לרדת מהעץ מבלי שיהיה כאן תיאום שוק".
8 צפייה בגלריה
יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס
יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס
יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס
(צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)
לאחר מכן רשם לעצמו חפץ: "הצעתי לו שאולי יחייב את כל העיתונים למכור גיליונות סופ"ש ולא לחלק בחינם. הוא אהב את הרעיון ובשלב זה יצא לאימון כושר גופני בכנסת. לפני שנפרדנו הוא אמר לי: 'הבעיה היא שהאיש היחיד שיכול לתווך בין נוני לשלדון נמצא בחו"ל ולא יכול להגיע לארץ'. במוצ"ש הוא התקשר אליי שוב ואמר שהרעיון מצוין".
בדיון הוצג תמלול שיחה נוספת שבמסגרתה אמר מילצ'ן לחפץ: "הדבר היחידי ששלדון מוכן לדבר זה לקנות את ידיעות אחרונות". חפץ: "אולי נוני מוכן למכור?". מילצ'ן: "בדיוק. תראה... אני הולך להסתבך כאן. אני לא אלך לבית הסוהר בשביל אף אחד". חפץ: "כל הבעיה של ביבי ב'ידיעות אחרונות' זה שרה. אם ידיעות יבקרו ביבי אז אני יודע להתמודד עם זה בדרכים מקצועיות רגילות. כל הבעיה היא שביבי רוצה חסינות לשרה וליאיר. זה כל הסיפור".
בביהמ"ש הסביר חפץ: "שרה ונתניהו פועלים בכל הנושאים בנושאי תקשורת ושרידותו של נתניהו בתפקיד, כולל נאומים משמעותיים. המעורבות של שרה, הידיעה שלה של מה שקורה בזמן אמת... נתניהו ברוב המקרים לא מחליט לפני שנועץ בה. הם פועלים כאורגן אחד. המידע שזורם בתוך המשפחה, מלבד מה שסודי, הוא ברמה הכי גבוהה".

9:10 - "כל הבלגאן זה רק שרה נתניהו"

העדות היום המשיכה את החקירה שניהל אתמול עו"ד אלון גילדין מהפרקליטות לגבי תיק 2000, ובה עלה כי אף שהאישום מתייחס להקלטות מ-2014, יחסים דומים בין נתניהו למוזס התנהלו גם ב-2009. הוצגו תמלילי שיחות בין חפץ לבין איש העסקים ארנון מילצ'ן, שלפי עד המדינה שימש בסביבות 2009 איש קשר בין נתניהו, מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס ובעלי "ישראל היום" שלדון אדלסון.
בתמליל צוטט חפץ אומר: "הוא מוכן לחזור ל-85 אלף תמורת שקט?". חפץ הסביר על הדוכן: "חלק משמעותי מהאש בין 'ישראל היום' לבין קבוצת 'ידיעות אחרונות', ונתניהו בתוך זה, היה סביב מספר העותקים שידפיס 'ישראל היום' בסוף השבוע. 85 אלף גיליונות בסוף השבוע".
8 צפייה בגלריה
טקס האזכרה הממלכתי לציון 90 שנה למאורעות תרפ"ט, ברחבת מערת המכפלה בחברון
טקס האזכרה הממלכתי לציון 90 שנה למאורעות תרפ"ט, ברחבת מערת המכפלה בחברון
ארכיון. בנימין ושרה נתניהו
(צילום: AFP)
בדיון הוצג תמליל שיחה בין חפץ לבין מילצ'ן הממחיש לכאורה את הציר המקשר בין נתניהו, מוזס ואדלסון, ברקע הדיון ביניהם על היקף עותקי העיתון בסופי שבוע:
חפץ: "הם מבקשים ממני, תלך ותעביר מסר של... מסר ש... שאפשר עוד לעשות, אתה יודע מה, אם לא פיוס אפשר לעשות ביזנס או אפשר לדבר או אפשר להחזיר את הגלגל אחורה". מילצ'ן: "אני, אני מכיר... אני לא יודע למה הם קוראים ביזנס. הם חיים בעולם... תראה, אני דיברתי עם שלדון עד 3:00 בבוקר וניסיתי. כל מה שניסיתי יותר מתחמם יותר". חפץ: "אתה ממליץ לי לברוח משם...". מילצ'ן: "אני אגיד לך מה אני ממליץ. שלדון מגיע תוך כמה ימים... אני חושב תוך שבוע משהו כזה... אני ממליץ שאתה ושלדון תיפגשו בארבע עיניים... שלדון רצה לעשות פיוס. הוא קבע עם נוני שתי פגישות... נוני ביטל את הפגישה הראשונה בשנייה האחרונה ממש... והפגישה השנייה הוא בכלל לא הסכים להיפגש". חפץ: "אז תקשיב מה אני אבקש, בהנחה שאני אשב עוד היום עם ביבי ואם זה מקובל אני אעשה רק מה שביבי מתיר לי. אני אבקש מנוני שקט מוחלט, דממה נגיד של עשרה ימים או שבוע עד שאני נפגש עם שלדון, ואפשר לנסות לייצר ביחד איתך... אז אני... היום בשעה 16:00 אהיה שם בבלפור. אני אקבל מהם את המנדט שיתנו לנו שבועיים שקט".
8 צפייה בגלריה
ארנון מילצ'ן
ארנון מילצ'ן
ארנון מילצ'ן. "שלדון רוצה פיוס"
(צילום: GettyImages)
מילצ'ן ציטט שיחה שלו עם אדלסון שלפיה נתניהו התקשר אליו וביקש ממנו להגדיל את התפוצה ל-250 אלף, ושבוע אחרי זה הוא ביקש ממנו להוריד ל-85 אלף עותקים. "כל שבוע הוא משנה את דעתו", ציטט מילצ'ן את אדלסון. חפץ: "למה ביבי ביקש ממנו להרים את זה ל-250 אלף? מה קרה?". מילצ'ן: "כי נמאס לו מנוני פתאום". חפץ: "אני אגיד לך מה קרה". מילצ'ן: "לך תדע, אתה יודע מה, אולי שרה אמרה לו, אולי... רוני מאנה, לך תדע מי מנהל שם. אני אין לי מושג". חפץ: "לא, זה רק שרה, זה רק שרה פתאום אמרה לו את הדבר הזה". מילצ'ן: "כן". חפץ: "והוא עשה את כל הבלגן עכשיו. כל הבלגן הם... היא, זה רק היא, זה רק היא, זה לא יכול להיות משהו אחר, נו".
חפץ סיפר שאחרי שיחה עם נתניהו הוא התקשר לתאם פגישה עם מוזס, "מן הסתם ללשכתו או ליד ימינו חיים רוזנברג". לדבריו, "נתניהו שלח אותי עם מסר אם אפשר לייצב את המערכת (יחסיו עם נוני מוזס, ג"מ), או שאנחנו בתוך מלחמה ואין טעם לטפל".
פורסם לראשונה: 09:26, 30.11.21