ילד בן 6 נפצע הערב (יום ו') באורח קשה מאוד מאש שנפתחה לעבר הרכב שבו נסע באום אל-פחם. ברכב שהו שני קרובי משפחתו: אישה בת 19 ובעלה בן ה-26, וגם הם נפגעו מהירי. האישה נפצעה באורח קל והצעיר באורח בינוני. הילד פונה למרכז הרפואי העמק בעפולה, שם נמסר כי מצבו כאמור קשה מאוד - וכי הוא הועבר לניתוח דחוף.
3 צפייה בגלריה
אלימות ללא הפסקה: שלוש תקריות ירי קשות, בשלוש ערים - ביום אחד
אלימות ללא הפסקה: שלוש תקריות ירי קשות, בשלוש ערים - ביום אחד
אלימות ללא הפסקה: שלוש תקריות ירי קשות, בשלוש ערים - ביום אחד
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת הירי באום אל-פחם

במשטרה מסרו כי שוטרים שהוזעקו למקום פתחו בחקירה. לפי מד"א, הדיווח על התקרית התקבל במוקד 101 בשעה 19:23, וכי הוא התרחש בשכונת עין טינה בעיר. לפי מד"א החובשים והפרמדיקים שהוזעקו למקום פינו משם את הצעיר שנפצע בינוני, בעוד הצעירה והילד פונו באמבולנסים פרטיים.
התקרית הזו מצטרפת לשורה של אירועי ירי בימים ובחודשים האחרונים במגזר הערבי: מוקדם יותר הערב גבר נפצע באורח קשה מירי בכפר קאסם, ופונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. במשטרה מסרו כי נסיבות האירוע נבדקות. הירי בכפר קאסם הגיע כשעתיים לאחר הרצח האחרון עד עתה במגזר, של העבריין המורשע נעים סורי (56) - שנורה למוות בכניסה לבניין מגוריו בנצרת. סורי השתחרר לפני כארבעה חודשים מהכלא, בתום 19 שנות מאסר - בין היתר על עבירת רצח שבה הורשע.
הלילה, בסביבות השעה 23:00, התרחש ירי נוסף - בבית עסק לנרגילות בבאר שבע, שבו נוהגים לבלות רבים מהעדה הבדואית. בירי נפצעו שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם, באורח קשה ובינוני. המשטרה פתחה בחקירה גם בעקבות התקרית הזו.
מניין הנרצחים במגזר הערבי מתחילת השנה עלה בעקבות האירוע האחרון בנצרת ל-96. אמש חוסל ביריות חוסאם עותמאן בן ה-30 בדרך אלנבי בחיפה. היורים נמלטו, ולא נתפסו למרות סריקות שערכה באזור המשטרה. בתיעוד האירוע נראה רכב עוצר ליד רכבו של עותמאן, וברגע שדלתו האחורית נפתחת - נורית אש לעבר עותמאן שעומד ברכב הסמוך.
3 צפייה בגלריה
זירת הרצח בנצרת
זירת הרצח בנצרת
זירת הרצח בנצרת, אחר הצהריים
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
על רקע הביקורת שסופגת המשטרה בימים האחרונים על מה שנתפס כאוזלת יד במאבק בפשיעה המשתוללת במגזר הערבי - רק כרבע מכלל מקרי הרצח השנה פוענחו - היום היא הודיעה כי במבצע רחב-היקף פשטו יותר מ-350 שוטרים על 63 בתים שבהם מתגוררים חשודים בחברות בארגוני פשיעה בחברה הערבית. 15 חשודים נעצרו, ונתפסו אמצעי לחימה שונים וציוד צבאי. במהלך המבצע נתפסו כספים רבים - ובאחד המקרים התברר כי אשתו של אחד החשודים הסתירה 50 אלף שקל בחזייתה.
מפילוח נתוני השפיעה במגזר הערבי - שחדרה כמעט לכל יישוב ערבי בישראל וגם ליישובים מעורבים - עולה כי 82 מהקורבנות השנה בחברה הערבית נרצחו ביריות. שבעה נדקרו למוות, שלושה קיפחו את חייהם בפיצוץ כלי רכב, אחד הוצת למוות, אחת הוכתה למוות ואחרת נרצחה בחניקה. חקירות המשטרה במחוזות השונים העלו כי מרבית הרציחות אירעו בגלל סכסוך בין משפחות או עבריינים, ואחרות בגלל נקמת דם שנקשרת לאותם סכסוכים. עם זאת, שני מקרי רצח אירעו בגלל טעות בזיהוי והיו גם מקרים של כמה נרצחים שנקלעו לקטטות שכלל לא היו מעורבים בהן.
אילנה קוריאל השתתפה בהכנת הכתבה