2 צפייה בגלריה
 יפעת שאשא ביטון נחמן אש
 יפעת שאשא ביטון נחמן אש
השרה שאשא ביטון ומנכ"ל משרד הבריאות פרופ' אש
(צילום: עמית שאבי)
שרת החינוך יפעת שאשא ביטון אמרה בצהריים (יום ב') כי המתווה לפתיחת שנת הלימודים מוסכם כמעט במלואו על ראש הממשלה נפתלי בנט, על משרדה, על משרד הבריאות ומומחיו ועל שר הבריאות ניצן הורוביץ. "המתווה גובש יותר משבועיים. שר הבריאות וצוות המומחים תומכים בכל עקרונות המתווה למעט סוגיה אחת שבמחלוקת - והיא משך הבידוד", אמרה.

קורונה - כתבות נוספות

בהודעה מטעמה ציינה שאשא ביטון כי "משרד החינוך והמומחים שהשתתפו בדיון תמכו בבידוד של עד 48 שעות לכל היותר בכפוף לבדיקות ואילו במשרד הבריאות ביקשו בידוד מלא של שבעה ימים. בסופו של דיון ובהסכמת כל הגורמים הוחלט על פיילוט, בבתי הספר החרדים שמתחילים ללמוד בא' אלול, ב-9 באוגוסט, לפי מתווה הבידוד של משרד החינוך".
2 צפייה בגלריה
בית ספר בירושלים
בית ספר בירושלים
שאשא ביטון: "תומכים בבידוד של 48 שעות לכל היותר בכפוף לבדיקות"
(צילום: EPA)
דבריה של שרת החינוך אינם תואמים את דברי מנכ"ל משרד הבריאות אתמול, בתדרוך שקיים לתקשורת. "בהודעה שפורסמה יש כמה נקודות שעוד לא סגורות ושאנחנו צריכים ללבן", הוא אמר.
עם זאת, הוא ציין כי בין משרד הבריאות למשרד החינוך היו גם הבנות הבנות: "הגענו להבנה שכאשר רמת התחלואה באזור עולה, כלומר כשהיישוב הופך לכתום ולאדום, יהיה צמצום של הכיתות בהתאם לתהליך שייקבע בהובלה של המוסד. ההנחיה היא לצמצם את המגעים במצבים כאלה, כלומר - שהתלמידים ילמדו במסגרות יותר קטנות".

פרופ' אש: "יש השלכות ארוכות טווח שעדיין לא מכירים"

בריאיון בוועידת הבריאות של ynet ו"ידיעות אחרונות", אמר הבוקר פרופ' אש כי "יש זוויות ראייה שונות ואין ספק שהם דואגים ובצדק לחינוך של הילדים ולמצבם הנפשי והחברתי של הילדים, וזה בסדר גמור לשים את זה על השולחן. העניין הוא למצוא פתרונות שלא יסכנו אותם ולא ידביקו אותם".
הוא הוסיף: "נכון, המחלה קלה לילדים, אבל לא הגענו למסקנה שאפשר להדביק ילדים באופן חופשי. יש כאלה שהמחלה אצלם תהיה יותר קשה וגם יש השלכות ארוכות טווח שאנחנו עדיין לא מכירים אותן לגמרי".
פרופ' נחמן אש בוועידת הבריאות
(צילום: קונטקט)
פרופ' אש לא אישר הבוקר כי הושגה הסכמה על פיילוט, ואמר כי ייתכן שבמשרד הבריאות יסכימו לפיילוט לקיצור הבידוד, במתווה שאולי ישלב בדיקות יום-יומיות לילדים.
שאשא ביטון גם הסבירה מדוע היא מתנגדת להצבת עמדות חיסון נגד קורונה בבתי הספר: "תפקיד משרד החינוך לחנך ולתת לילדים סביבה חינוכית מיטבית. ילדים מתמודדים עם מצוקות רגשיות מהשנה האחרונה ואסור לנו להפעיל עליהם לחצים חברתיים נוספים במסגרות החינוכיות. שר הבריאות ואני משתפים פעולה, מקיימים דיונים פוריים, מגיעים להסכמות ועומדים ביחד מאחורי תכנית אחת משותפת והנכונה ביותר לצוותי ההוראה, לתלמידים ולהוריהם".