כך זה נראה בשבוע שעבר בחתונה האסורה
(כיכר השבת)

בביתר עילית מצאו את האשמים בחתונה ההמונית שנערכה שם בשבוע שעבר, בניגוד להנחיות הקורונה: האזרחים הטובים שדיווחו עליה לרשויות החוק. עיתון "שערים" - המקומון הנפוץ ביותר בעיר החרדית - סיקר הבוקר (ב') את האירועים הסוערים סביב שמחת נישואי נכד האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק, אך בחר לעשות זאת מעמדה המגבה את העבריינים, כשהוא מתמקד בהוקעת ה"מלשינים".
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
החתונה במשפחת הרבי, מנהיג אחת החצרות הקיצוניות והאנטי-ציוניות שמרכזה בשכונת מאה שערים בירושלים, חשפה את אוזלת ידה של המשטרה מול הפרת ההנחיות במגזר, והביאה להדחת קצינים שנכחו במקום ולא פיזרו את ההתקהלות האסורה. אלא שהשבועון הפופולרי, שגם מזוהה עם העירייה, דיווח על כך מנקודת מבט הפוכה, וכאמור ביקר דווקא את שומרי החוק ואת כלי התקשורת.
אל הידיעה, שהייתה המרכזית בעמוד השער וב"שערים" כולו, הובילה כותרת צעקנית המתכתבת עם קטע תפילה מסורתי העוסק ביהודים שהסגירו את חבריהם למוות בידי השלטון הזר במדינתם - "ולמלשינים אל תהי תקווה" - וההשוואה שביקש העיתון להציג, ברורה.
לדיווח הוצמד מאמר מערכת נגד "תופעת ההלשנות הנודעת לשמצה" ובגנות "'הנשמות הטובות' שבטוחות שאת ה'עולם הבא' שלהן (כרטיס הכניסה לגן עדן - ק"נ) יקבלו ככל שיזכו להשבית כמה שיותר שמחות", כאשר "את התוצאות ההרסניות כולנו סופגים".

התושבים חוששים

תושבים בביתר עילית הביעו חשש כי האווירה הציבורית שיוצר המקומון תגרום לכך ששומרי החוק הנשמעים להנחיות הקורונה, שהם הרוב הדומם, יימנעו מעתה מלדווח לרשויות על ההפרות המסכנות את שלום הציבור, מחשש כי הם אלה שישלמו מחיר אישי ומשפחתי בקהילה – במקום העבריינים.
"מי שהולך להלשין בפעם הבאה, יודע עכשיו שפשוט יקרעו לו את הצורה", זעם תושב העיר. "מדהים ומקומם שהם עושים את זה ככה, באופן רשמי בעיתון, בלי להתבלבל ובלי להתבייש".
לפני פחות משבוע התקיימה בעיר ביתר עילית - העומדת על 24% תחלואה, בראש רשימת הערים האדומות - חתונתו של בן אדמו"ר מחסידות תולדות אברהם, מהחסידויות הקיצוניות ביותר, בהשתתפות מאות אנשים. שוטרים שהגיעו למקום בעקבות דיווחים על האירוע, נתקלו בדלתות אולם נעולות.
3 צפייה בגלריה
 חתונה חסידית
 חתונה חסידית
התמונה שהביאה להשעיית הקצינים
(כיכר השבת)
עם כניסתם התבקש האדמו"ר לפזר את האירוע, אך הוא בתגובה הציע לשוטרים יין והחתונה ההמונית המשיכה להתנהל באין מפריע, בניגוד גמור להנחיות, כשמאות חסידים רוקדים ושרים באולם סגור ללא שמירת מרחק ובלי מסכות. בתיעוד מהזירה נראה אחד מקציני המשטרה רוכן לכיוונו של האדמו"ר ומנשק את ידו כאות כבוד. רק לאחר זמן מה שבו השוטרים - הפעם בכוחות מתוגברים - ופעלו לפיזור האירוע, כשהם נתקלים בהפרות סדר שכללו פגיעה בשוטרים.
במשטרה הגיבו לאירוע בחומרה: מפקד מחוז ש"י, ניצב משה ברקת, הנחה את מפקד מרחב יהודה לזמן את הקצינים לבירור שבסיומו יועברו החומרים לבחינת מחלקת משמעת. במקביל, מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב שבתאי הנחה להעביר את הקצינים מתפקידם עד לסיום הבירור בעניין.