השרה כהן: "הגיע הזמן שלפיד יוביל"
(צילום: קונטקט)

השרה לשוויון חברתי מירב כהן מכחול לבן חוברת ליאיר לפיד ומצטרפת למפלגתו יש עתיד. שעות לאחר ההודעה, הציג יו"ר יש עתיד לפיד את המצטרפת החדשה למפלגה, שטענה כי יו"ר כחול לבן בני גנץ נתן לה את ברכת הדרך: "הוא יקר לי מאוד, ועשה ככל יכולתו למען המדינה". ynet העביר את מסיבת העיתונאים בשידור חי.
3 צפייה בגלריה
יאיר לפיד ומירב כהן
יאיר לפיד ומירב כהן
"הבחירה ביש עתיד מתבקשת". יאיר לפיד ומירב כהן
(צילום: מוטי קמחי)
3 צפייה בגלריה
בני גנץ
בני גנץ
עזיבה נוספת. גנץ
(צילום: הדר יואביאן)
כל מה שצריך לדעת על בחירות 2021 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet
לדברי לפיד, "הבחירות הקרובות יהיו על השאלה איזו מדינה ואיזו ממשלה אנחנו רוצים שתהיה כאן - ממשלה שפויה וליברלית, או ממשלה של סחטנים ועסקנים. אלה יהיו בחירות על השאלה בשביל מי הממשלה עובדת. מירב כהן היא שחקנית נשמה שבאה לעבוד. היא הייתה ממקימות תנועת התעוררות בירושלים, ומוקדי העיסוק שלה הם למען אוכלוסיות נזקקות. היא הצטרפה אלינו כי רק יש עתיד גדולה וחזקה תבטיח שתקום ממשלה שפויה, ליברלית ושומרת חוק". 
כהן אמרה כי יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הוא "אדם יקר לי מאוד, שעשה ככל יכולתו למען המדינה". לדבריה, "הוא נתן לי את ברכת הדרך. ימים לא קלים הובילו אותי להחלטה הלא קלה הזו, וכפי שלפיד ידע לשים את עצמו בצד שלוש פעמים - הגיע הזמן שלפיד יוביל. פעלתי למען איחוד הכוחות, לצערי כחול לבן לא בחרו. הבחירה ביש עתיד מתבקשת עבורי. אנחנו כאן כדי לעשות דרך ארוכה".
"בשנתיים האחרונות למדתי דימויים מהעולם הצבאי, ואני מרשה לעצמי לתאר כך את ההחלטה שלי - כשמתבלבלים בניווט, צריך לחזור לנקודה הראשונה שבה ידענו מה אנחנו עושים", אמרה. "עבורי זו השותפות עם יאיר לפיד, שפתח עבורי את הדלת והלב. ביחד נוביל את השינוי".
גנץ בריאיון ל-ynet, אתמול
(צילום: משי בן עמי)

מוקדם יותר כתבה כהן בקבוצת כחול לבן: "אתחיל מהסוף - החלטתי לעזוב את כחול לבן להתמודד מטעם מפלגת יש עתיד בבחירות לכנסת. אני יודעת שאת חלקכם זה לא מפתיע, כי ניהלנו על זה שיחות לא מעטות בתקופה האחרונה. אני מלאת הערכה לכל אחד ואחת מכם, ולכל פעילי כחול לבן, ומודה על התקופה המרגשת ומאתגרת מאוד שעברנו יחד בשנתיים האחרונות.
"חשוב לי להביע את הערכתי ואת אהבתי הגדולה לבני. הגענו לנקודה שבה דעותינו חלוקות אבל זה לא גורע דבר מההערכה שלי כלפיו. אני אגיש את התפטרותי הן מהממשלה והן מהכנסת", מסרה.
3 צפייה בגלריה
נבחרת כחול לבן
נבחרת כחול לבן
נבחרת כחול לבן בתחילת הדרך
(צילום: AP)
הפירוק במפלגתו של בני גנץ החל מיד לאחר ההכרזה על בחירות רביעיות בתוך פחות משנתיים. הראשונים הבולטים שסיכמו עם גנץ על עזיבת כחול לבן היו חברי הכנסת אסף זמיר ומיקי חיימוביץ', ואליהם הצטרף שר המשפטים המתפטר אבי ניסנקורן שהחליט לחבור למפלגה שהקים ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי.
לפני כשבוע גם שר החוץ ומספר 2 בכחול לבן גבי אשכנזי הודיע על החלטתו לקחת "פסק זמן" שבמהלכו יבחן את המשך דרכו הפוליטית, אך הבהיר כי יעזוב את המפלגה שאותה הוא סייע להקים.
פרסום ראשוני: 11:47 , 05.01.21