תגיות חמות
מידע כללי וביוגרפיה:

פרטים אישיים:
תאריך לידה: 9 ביוני 1959.
גובה: 1.91 מטר.
משפחה: גנץ מתגורר בראש העין, נשוי לרויטל. לזוג ארבעה ילדים.

השכלה:
השר גנץ הוא בעל תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה. הוא בעל תואר שני נוסף בניהול משאבים לאומיים מהאוניברסיטה לביטחון לאומי בארצות הברית.
ב-2015 העניקה אוניברסיטת בר-אילן לגנץ תואר דוקטור לשם כבוד.

תפקידים בצה"ל:
בני גנץ התגייס בספטמבר 1977 לצנחנים. שירת במגוון תפקידים בהם מפקד חטיבת יהודה, מפקד חטיבת הצנחנים, מפקד אוגדת איו"ש, מפקד הגיס הצפוני, מפקד פיקוד הצפון, מפקד זרוע היבשה, נספח צה"ל בארצות הברית וסגן הרמטכ"ל.
לקראת סיום כהונתו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי נמנה גנץ בין המועמדים לכהן בתפקיד. בנובמבר 2010 הודיע שר הביטחון דאז אהוד ברק על מינויו של האלוף במיל' יואב גלנט לתפקיד. גנץ הודיע על פרישתו מצה"ל, אך לאחר שמינויו של גלנט בוטל מונה גנץ לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל.

במהלך כהונתו פיקד על שני מבצעים ברצועת עזה. בנובמבר 2012 על מבצע עמוד ענן ובקיץ 2014 על מבצע צוק איתן. בצוק איתן נהרגו למעלה מ-2,000 פלסטינים, רובם מחבלים, ונגרם נזק כבד לתשתיות הטרור בעזה. מנגד נהרגו 68 חיילי צה"ל ו-6 אזרחים ישראלים. ב-16 בפברואר 2015 השתחרר גנץ מצה"ל. בתפקיד הרמטכ"ל החליף את רב אלוף במילואים בני גנץ רב אלוף במילואים גדי איזנקוט.

פעילות עסקית באזרחות:
חודשים ספורים לאחר שחרורו מהצבא מונה ליו"ר הדירקטוריון של חברת "המימד החמישי", שנסגרה בסוף 2018 ומונה לה כונס נכסים.

פעילות פוליטית:
בדצמבר 2018, לקראת הבחירות לכנסת ה-21, הודיע על הקמת מפלגת "חוסן לישראל". בראשית מערת הבחירות, הודיע על איחוד עם מפלגת "תל"ם" בראשות הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון. לאחר מכן התאחדה מפלגתו של בני גנץ עם מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד לרשימה משותפת – "כחול לבן". המפלגה זכתה ל-35 מנדטים אך לא קיבלה את המנדט להרכבת ממשלה.

בסבב הבחירות השני שנערך בספטמבר 2019 ובסבב הבחירות השלישי במרץ 2020 כחול לבן זכתה למספר דומה של מנדטים וניסתה להרכיב ממשלה בראשותה, אך ניסיונות אלה עלו בתוהו. לבסוף החליט גנץ לחבור לראש הממשלה בנימין נתניהו לממשלת אחדות, מה שהוביל לפירוק רשימת כחול לבן המאוחדת.

עם כינון הממשלה גנץ מונה לשר הביטחון וראש הממשלה החליפי אך לאחר סכסוכים רבים ומחלוקות בין מפלגתו למפלגת "הליכוד" הכנסת פוזרה. בסבב הבחירות הרביעי רצה מפלגתו של בני גנץ לבדה, ללא "יש עתיד", תחת השם "כחול לבן" - וזכתה לשמונה מנדטים. לאחר הבחירות ובעקבות התפטרות מרבית מחברי סיעתו במהלך מערכת הבחירות ולפניה, גנץ מונה גם לשר המשפטים. עם כינון הממשלה ה-36 בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד, מונה גנץ בשנית לשר הביטחון.

בני גנץ רשתות חברתיות:
כל הכתבות בני גנץ
תגיות חמות