תגיות חמות
מידע כללי וביוגרפיה:

ג'ו ביידן (Joseph Robinette Biden, Jr.) הוא נשיא ארצות הברית.

ביידן נולד בפנסילבניה ב-20 בנובמבר 1942, בן לקתרין יוג'יניה ולג'וזף ביידן האב. הוא היה הראשון בין ארבעה אחים. בילדותו עברה המשפחה לדלאוור.
השלים תואר ראשון בהיסטוריה ובמדעי המדינה באוניברסיטת דלאוור. במהלך לימודיו שם הכיר את אשתו הראשונה, ניליה האנטר, שאיתה הביא לעולם שלושה ילדים - בו, האנטר ונעמי. לאחר מכן השלים לימודי משפטים באוניברסיטת סיריקיוז בניו יורק, השלים בה לימודי משפטים והחל לעבוד כעורך דין.

ב-1972 נכנס לפוליטיקה הארצית ונבחר לסנאט בגיל 30 בלבד. שבועות בודדים אחרי שנבחר נהרגו רעייתו ניליה ובתם נעמי שהייתה בת שנה בתאונת דרכים. ב-1977 התחתן עם ג'יל ג'ייקובס ויחד הם הביאו בת אחת, אשלי.

ניסה להתמודד לנשיאות לראשונה ב-1988, אך הפסיד בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית והמשיך לכהן בסנאט. בסך הכול כיהן כסנאטור 36 שנה, שבהן כיהן כחבר וכיושב הראש של ועדות המשפט והחוץ היוקרתיות.

ב-2008 ניסה שוב להתמודד בבחירות המקדימות שבהן ניצח לבסוף ברק אובמה. עם נצחונו של אובמה בבחירות לנשיאות הפך ביידן לסגן הנשיא. הוא נחשב סגן מעורב יחסית ובעל השפעה רבה על הנשיא. במהלך כהונתו של ביידן כסגן הנשיא מת בנו בו בגיל 46 מסרטן המוח.

ב-2020 ניצח בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית. בהמשך ניצח את הנשיא המכהן דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב.
כל הכתבות ג'ו ביידן
תגיות חמות