תגיות חמות
מידע כללי וביוגרפיה:
יצחק הרצוג הוא נשיא המדינה ה-11 של מדינת ישראל, בנו של הנשיא ה-6 חיים הרצוג. הרצוג היה יו"ר הסוכנות היהודית, לשעבר שר בממשלות ישראל, יו"ר מפלגות המחנה הציוני והעבודה, יו"ר האופוזיציה ומזכיר הממשלה.

פרטים אישיים:
יצחק (בוז'י) הרצוג נולד ב-22 בספטמבר 1960.
הרצוג נולד בתל אביב והוא בנו של נשיא המדינה בעבר חיים הרצוג. הוא קרוי על שמו של סבו, הרב הראשי לישראל לשעבר, יצחק אייזיק הלוי הרצוג.
הוא נשוי למיכל ולהם שלושה בנים.

פעילות ציבורית:
הרצוג היה יועצם של ראשי הממשלה בעבר יצחק רבין ושמעון פרס. ב-1999 מונה על ידי ראש הממשלה אהוד ברק למזכיר הממשלה.

הוא נבחר לראשונה לכנסת ב-2003 וכיהן כחבר כנסת במשך 15 שנה (הכנסת ה-16 עד ה-20). במהלך השנים. הוא כיהן כשר במשרדי התיירות, הרווחה, הבינוי והשיכון והתפוצות תחת ראשי הממשלה אריאל שרון, אהוד אולמרט ובנימין נתניהו. ב-2013 לא נכנס לממשלה וכיהן כיו"ר האופוזיציה.

ב-2015 התמודד לתפקיד ראש הממשלה כיו"ר המחנה הציוני יחד עם ציפי לבני, אך הפסיד בבחירות לנתניהו שנבחר לראש הממשלה. הוא נותר בתפקידו כיו"ר האופוזיציה. ביולי 2017 הפסיד בבחירות לראשות מפלגת העבודה, שבהן נבחר אבי גבאי להחליפו. ביוני 2018 נבחר ליו"ר הסוכנות היהודית והתפטר מהכנסת.

נשיא המדינה ה-11:
במאי 2021 הודיע כי יתמודד לתפקיד נשיא המדינה ה-11 של מדינת ישראל, ועמד לבחירה מול מרים פרץ. ביוני באותה שנה נבחר הרצוג לתפקיד ברוב קולות. הוא זכה ל-87 קולות של חברי הכנסת מול 26 קולות בלבד שקיבלה פרץ.
יצחק בוז'י הרצוג רשתות חברתיות:
כל הכתבות יצחק הרצוג
תגיות חמות