תגיות חמות
מידע כללי וביוגרפיה:
תאריך לידה: 22 באפריל 1974
משפחה: נשוי ואב לשלושה.
ח"כ מנסור עבאס (בערבית: منصور عباس. תעתיק: מנצור עבאס) הוא יו"ר רע"מ, סגן יושב ראש הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית ויו"ר הוועדה המיוחדת לענייני החברה הערבית בכנסת ה-24. עבאס הוא רופא שיניים במקצועו.

פעילותו הפוליטית:
החל משנת 2007 שימש כמזכ"ל תנועת רע"מ. ב-2010 נבחר לסגנו של חמאד אבו דעאבס, יו"ר הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית. הוא מוביל קידום אמנה חדשה לתנועה האיסלאמית, המבססת את האיסלאם הוַוסַטי, זרם הנחשב למתון. ב-2018 נבחר ליו"ר רע"מ. ב-2019, בבחירות לכנסת ה-21 נבחר לראשונה לכנסת כשרץ יחד עם בל"ד ברשימה משותפת, שזכתה לארבעה מנדטים.

עקב תפיסתו המתונה הוא קידם הליכי שילוב נשים ברשימת רע"מ. בבחירות לכנסת ה-22 וה-23 רץ יחד עם הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה שכללה את חד"ש, בל"ד, רע"מ ותע"ל.

לקראת הבחירות לכנסת ה-24 התפצל עבאס מהרשימה המשותפת ורץ ברשימה עצמאית בראשותו. לקראת מערכת הבחירות ובמהלכה אימץ קו שלפיו הוא אינו שולל ישיבה בממשלה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, או שיתוף פעולה עימו, בתמורה למה שהגדיר "הישגים עבור המגזר הערבי". מפלגתו זכתה לארבעה מנדטים בבחירות ונחשבה להפתעת הבחירות.

עבאס הפך לאיש השעה לאחר הבחירות, זאת על אף שגורמים בימין שללו להקים ממשלה בתמיכתו. בעקבות ההישג אמר: "אינני רוצה להיות חלק משום גוש בימין או בשמאל. אני כאן בגוש אחר, הגוש שבחר בי לשרת את בני עמי ונתן לי מנדט להפוך את דרישות הציבור הערבי ששנים נשארו בגדר".

מנסור עבאס רשתות חברתיות:
כל הכתבות מנסור עבאס
תגיות חמות