תגיות חמות
מידע כללי וביוגרפיה:

פרטים אישיים:
תאריך לידה: 6 במאי 1976.
משפחה: לבן גביר שישה ילדים. נשוי לאיילה בן גביר.

צעירותו:
ח"כ עו"ד איתמר בן גביר גדל בבית מסורתי במבשרת ציון להורים יוצאי עיראק, למד בתיכון "אורט" בירושלים וחזר בתשובה בתיכון על רקע הסכמי אוסלו. בגיל 16 הצטרף בן גביר לתנועת כ"ך. בעקבות הטבח במערת המכפלה ב-1994 הוכרזה התנועה כארגון טרור, והוצאה אל מחוץ לחוק. בן גביר הורשע בעבירה על איסור התאגדות של תנועת כ"ך לאחר שהפיץ כרזות בחתימת "פעילי כ"ך לשעבר".

בסלון ביתו הייתה תלויה תמונה של ברוך גולדשטיין, שביצע את הטבח במערת המכפלה. בפורים 1995, כשנה לאחר הטבח, התחפש בן גביר לגולדשטיין והצהיר כי הוא "הגיבור שלו". איתמר בן גביר לא עשה שירות בצבא. לטענתו הוא לא גויס לצה"ל לאחר שהצבא סירב לגייסו בשל עברו בתנועת כ"ך.

רקע פלילי-משפטי:
נגד בן גביר הוגשו עשרות כתבי אישום, מתוכם הורשע בשמונה בין היתר בשל עבירות של התפרעות, השחתת מקרקעין, הפרעה לשוטר והסתה לגזענות. במסגרת התמקצעותו כעורך דין מרבה עו"ד בן גביר לייצג אנשי ימין החשודים או נאשמים בעבירות על רקע אידאולוגי.

פעילות פוליטית:
בבחירות לכנסת ה-19 הוצב במקום החמישי ברשימת "עוצמה יהודית", אך הרשימה לא עברה את אחוז החסימה. לקראת הבחירות לכנסת ה-21 ב-2019 הוצב במקום השביעי ברשימת "איחוד מפלגות הימין", הרשימה זכתה לחמישה מנדטים ובן גביר שוב נותר מחוץ למשכן הכנסת. בבחירות לכנסת ה-22 וה-23 רץ בראשות רשימת "עוצמה יהודית", אך בשני המקרים הרשימה לא עברה את אחוז החסימה.

בבחירות לכנסת ה-24 חתם על ריצה משותפת של "עוצמה יהודית" ומפלגת "נעם", המתנגדת לזכויות להט"בים, ובהמשך שתי המפלגות התאחדו עם מפלגת "הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ'. בן גביר הוצב במקום השלישי ונבחר לראשונה לכהן לכנסת. המפלגה זכתה לשישה מנדטים סך הכל, ונותרה באופוזיציה.
איתמר בן גביר רשתות חברתיות:
כל הכתבות איתמר בן גביר
תגיות חמות