תגיות חמות
מידע כללי וביוגרפיה:
נפתלי בנט היה ראש הממשלה ה-13 של מדינת ישראל ויו"ר מפלגת ימינה.

פרטים אישיים:
גיל: 25 במרץ 1972
משפחה: נשוי לגילת בנט ואב לארבעה, שתי בנות ושני בנים.
השכלה: בעל תואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. ב-1999 הקים עם שותפים חברת אבטחת מידע "Cyota". הוא כיהן כמנכ"ל החברה עד האקזיט שביצע עם מכירתה ב-2005 תמורת 145 מיליון דולר.
נפתלי בנט נולד בחיפה להורים עולים מארה"ב. כשהיה ילד משפחתו חזרה לשנתיים לארה"ב בעקבות עבודתו של אביו, ג'ים. גיבור הילדות של בנט היה יוני נתניהו ז"ל, אחיו של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו.

שירותו הצבאי:
הוא התגייס לסיירת מטכ"ל ב-1990 ושירת כלוחם ב"צוות גיורא". לאחר שסיים קורס קצינים, עבר בנט ליחידת מגלן כדי לסייע בשיקומה. הוא שימש כמפקד פלוגה במגלן. עד 2013, שנת היבחרו לכנסת שירת במילואים בדרגת רב סרן.

בחיים הציבוריים ובכנסת:
בשנת 2005 גייסה אותו ללשכת נתניהו איילת שקד, מי שלימים הפכה לשותפתו הפוליטית. בנט מילא בהתנדבות את תפקיד ראש המטה של נתניהו, עד פרישתם של השניים ב-2008.
ב-2010 מונה למנכ"ל מועצת יש"ע והקים יחד עם שקד את תנועת "ישראל שלי".

במהלך השנים הצטרף לבית היהודי ועמד בראשות המפלגה, ב-2013 זכה יחד עם הבית היהודי ל-12 מנדטים, מספר שיא עבור מפלגה המייצגת את הציבור הציוני דתי. הוא מונה לשר הכלכלה, שר התפוצות, השר לשירותי דת והשר לענייני ירושלים. בבחירות לכנסת ה-20 ב-2015 נחלשה מפלגתו וזכתה לשמונה מנדטים. בנט היה עד 2019 לשר החינוך תחת ראש הממשלה נתניהו.

בבחירות 2019 התפצלו שקד ובנט ממפלגת הבית היהודי והקימו את הימין החדש, המפלגה לא עברה את אחוז החסימה ונתניהו פיטר את השניים מתפקידיהם כשרי החינוך והמשפטים. בבחירות שלאחר מכן, בספטמבר באותה שנה התאחדו בנט ושקד עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי. מחשש שיקימו ממשלה עם יו"ר כחול לבן בני גנץ מינה נתניהו את בנט לשר ביטחון, תפקיד בו כיהן במשך קצת יותר מחצי שנה.

בבחירות במרץ 2020 שוב בחר נתניהו להשאיר את מפלגת ימינה בראשות בנט מחוץ לממשלת האחדות עם גנץ. בבחירות שהתקיימו לאחר שנה במרץ 2021 רצו שוב בנט ושקד בנפרד, ללא יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' שהקים את מפלגת "הציונות הדתית".

מפלגת ימינה בראשות בנט זכתה לשבעה מושבים בכנסת ה-24. בחודש מאי 2021 הודיע בנט בצעד שנוי במחלוקת על הקמת ממשלת אחדות בראשותו יחד עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. ב-13 ביוני 2021 הוקמה הממשלה בראשות השניים ובנט הושבע לראש ממשלת ישראל ה-13 ושם קץ לכהונת נתניהו בראשות הממשלה, שהייתה הארוכה מאז קום המדינה. באותו ערב הושבע בנט גם לשר ההתיישבות.

ביוני 2022, החליט יחד עם שותפו לממשלה, שר החוץ וראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, על פיזור הכנסת והקדמת הבחירות - והעברת התפקיד ללפיד עצמו. הוא הודיע שימשיך לכהן כיו"ר מפלגת ימינה, ראש הממשלה החליפי ומחזיק "תיק איראן". ב-29 ביוני, יום לפני פיזור הכנסת באופו רשמי, הודיע בנט על פרישה מהחיים הפוליטיים והעברת מפלגת ימינה לראשות שותפתו הפוליטית ושרת הפנים איילת שקד. ב-30 ביוני הוחלף באופן רשמי על ידי יאיר לפיד בתפקיד ראש ממשלת ישראל וסיים את כהונתו, שהייתה לקצרה ביותר בתולדות המדינה.
נפתלי בנט רשתות חברתיות:
כל הכתבות נפתלי בנט
תגיות חמות